Створені органи співрегулювання у сферах аудіовізуальних, аудіальних медіа-сервісів і онлайн-медіа

13.06.2024

Робочі групи, які працювали над створенням органів спільного регулювання у сферах аудіовізуальних, аудіальних медіасервісів, а також онлайн-медіа, зареєстрували ці органи як громадські спілки. Відповідна інформація розміщена у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Таким чином, перші три органи спільного регулювання створені.

Громадська спілка «Орган спільного регулювання у сфері аудіовізуальних медіа-сервісів» зареєстрована 7 червня.

ГС «Орган спільного регулювання у сфері аудіальних медіа-сервісів» – 10 червня.

ГС «Орган спільного регулювання у сфері онлайн медіа» – 12 червня.

Ці громадські спілки, як і передбачає стаття 93 Закону України «Про медіа», зареєстровані в Міністерстві юстиції. Отже, робочі групи, що були обрані із представників медіа для створення органів співрегулювання, виконали норму Закону та упродовж шести місяців із дня проведення перших засідань робочих груп зареєстрували відповідні громадські спілки.

Мета діяльності громадських спілок, як визначено у їхніх статутах, – забезпечити участь суб’єктів у сфері аудіовізуальних, аудіальних і онлайн-медіа у розробці та визначенні вимог до змісту інформації, яка поширюється медіа, недопущення цензури і зловживання свободою слова, шляхом прийняття кодексів (правил) створення та поширення інформації, а також забезпечити функціонування механізму надання висновків щодо відповідності інформації, поширеної суб’єктом у сфері медіа, кодексам (правилам) спільного регулювання.

Наступним етапом у створенні органів співрегулювання стане формування робочих груп, які працюватимуть над розробкою кодексів мовлення, і обрання експертних колегій.

До участі у громадських спілках (органах співрегулювання) можуть приєднатися представники інших зареєстрованих у цій сфері медіа. Для цього суб’єкти мають звернутися із відповідною заявою про вступ до правління органів співрегулювання. Саме правління ухвалює рішення про вступ або ж відмову у вступі.

Запрошуємо представників зареєстрованих медіа долучатися до роботи органів спільного регулювання.

Найближчим часом Національна рада планує провести зустріч з членами правлінь обраних громадських спілок задля обговорення подальших планів роботи, зокрема, щодо початку напрацювання кодексів (правил) створення та поширення інформації.

Нагадаємо, рейтингове голосування з обрання робочої групи у сфері аудіовізуальних медіа відбулося 7 грудня. Аудіальні медіа обрали з-поміж своїх представників робочу групу 8 грудня. Робочу групу у сфері онлайн-медіа сформовано 12 грудня.

Наразі триває прийом заяв для створення робочої групи у сфері друкованих медіа. До 25 червня охочі можуть подавати свої заяви.


Перейти до вмісту