Сформовано робочу групу, яка започатковує процес створення органу співрегулювання у сфері онлайн-медіа

12.12.2023

12 грудня із кандидатів, яких висунули онлайн-медіа, було сформовано робочу групу, яка надалі працюватиме над створенням органу спільного регулювання у цій сфері. До неї увійшли 12 осіб – стільки передбачає Закон «Про медіа» і саме стільки кандидатів було подано від онлайн-медіа.

Оскільки кількість претендентів відповідала передбаченому складу робочої групи, то рейтингове голосування не проводилося і зустріч її учасників відбувалася онлайн.

Загалом до складу цієї робочої групи було подано 15 заяв, повідомила членкиня, відповідальна секретарка Національної ради Олена Ніцко. Однак три заяви були відхилені: одна надійшла пізніше від встановленого терміну (ТОВ «СЛМ Новини» (fakty.com.ua), а інші дві – від суб’єктів, що не були на той час зареєстровані як онлайн-медіа (ПрАТ «Телерадіокомпанія Люкс» (24tv.ua) і Dsnews.ua («Ділова столиця»).

Олена Ніцко назвала сьогоднішній день дуже важливим для медіаіндустрії, адже співпраця з онлайн-медіа, які лише нещодавно увійшли у сферу регулювання Національної ради, тільки розпочинається. Медіарегулятор має тривалий досвід взаємодії з лінійними медіа, разом вони працюють у робочій групі зі створення правил захисту прав дітей у медіа. А спільна робота над правилами висвітлення окремих тем з онлайн-медіа нині започатковується. Вона запросила приєднатися представників онлайн-медіа до створеної при Національній раді робочої групи з питань захисту дітей.

Отже, надалі над створенням статуту та установчих документів органу спільного регулювання у сфері онлайн медіа працюватиме робоча група у складі:

 1. Леонід Бігунов-Новіков – висунений ТОВ «Національні інформаційні системи» (podrobnosti.ua).
 2. Руслан Казновський – сайт «GamingPost.net».
 3. Вікторія Мурована – АТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України».
 4. Катерина М’яснікова – ТОВ «Телерадіокомпанія «А.С.С.».
 5. Галина Петренко – ТОВ «Детектор медіа».
 6. Оксана Романюк – ГО «Інститут масової інформації».
 7. Катерина Рошук – «Букви» (bukvy.org).
 8. Марина Сингаївська – Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ».
 9. Тетяна Снопко– онлайн-медіа «Главком» (ТОВ «Українські медійні системи»).
 10. Микола Типусяк – «ЕСПРЕСО» (ТОВ «Голдберрі») (espreso.tv).
 11. Андрій Філіппський – онлайн-видання «Репортер» (ТОВ «Редакція газети «Репортер»).
 12. Сергій Яригін – ГО «Об’єднання Толока» («Студія Толока»).

Катерина М’яснікова, виконавча директорка Національної асоціації медіа, яка є серед авторів Закону «Про медіа», розповіла про завдання, що стоять надалі перед робочою групою. Вона зауважила, що особливим завданням саме цього органу співрегулювання є визначення критеріїв віднесення осіб до суб’єктів у сфері онлайн-медіа.

Учасники робочої групи обмінялися думками щодо організації своєї роботи. Зокрема, вони ще раз обговорили питання про те, що тільки зареєстровані в Національній раді суб’єкти можуть брати участь у роботі органу співрегулювання. Такою є норма частини третьої статті 94 Закону України «Про медіа».

Водночас, наголосила Олена Ніцко, це лише перший етап. На наступних етапах – створення робочих груп для розробки кодексів мовлення, обрання експертних колегій – інші представники онлайн-медіа, які до того часу вже встигнуть зареєструватися, зможуть долучитися до роботи органу спільного регулювання. Крім того, на запрошення у ньому зможуть працювати і фахові спеціалісти, науковці.

Вона побажала учасникам плідної роботи, а Національна рада зі свого боку готова надавати організаційну допомогу робочій групі.

Нагадаємо, 7 грудня було обрано робочу групу, яка працюватиме над створенням органу спільного регулювання в аудіовізуальній сфері, а 8 грудня – робочу групу в аудіальній сфері.

Процес формування робочих груп зі створення органів спільного регулювання у сферах друкованих медіа і платформ спільного доступу до відео не розпочинався, оскільки не було подано ініціативних заяв.