ПОРЯДОК СКЛАДАННЯ:
Кожна особа має право звернутися до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення із запитом на отримання публічної інформації незалежно від того, стосується ця інформація її особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту. Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним. Письмовий запит на отримання публічної інформації подається в довільній формі. Запит на інформацію повинен містити:
- прізвище, ім’я, по батькові (найменування) запитувача, поштову адресу, адресу електронної пошти або номер засобу зв’язку (якщо такий є);
- загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит (якщо запитувачу це відомо);
- підпис і дату (за умови подання письмового запиту).
З метою спрощення процедури оформлення запиту запитувач може залишити запит на сайті Національної ради в підрозділі «Звернення громадян» розділу «Громадянам» чи використати форми для подання запиту на отримання публічної інформації.
Форми для подання інформаційного запиту у письмовому вигляді:
Форма для електронного інформаційного запиту:
Крім того, отримати форму запиту можна в секторі розгляду запитів на публічну інформацію та звернень громадян за адресою: м. Київ, вул. Прорізна, 2. У формі запиту запитувачеві надається можливість вибрати форму надання відповіді: поштою, електронною поштою. Якщо з поважних причин (інвалідність, обмежені фізичні можливості тощо) особа не може подати письмовий запит, його оформлює відповідальна особа з питань доступу до публічної інформації, надавши копію запиту особі, яка його подала.
ПОРЯДОК ПОДАННЯ:
Якщо Ви бажаєте подати запит на інформацію до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Ви можете:
- Залишити запит на цьому сайті. Для цього Вам необхідно попередньо пройти реєстрацію або
- Зателефонувати до Національної ради: тел. (044) 278-48-89 або
- Надіслати запит на поштову адресу: 01601, м. Київ, вул. Прорізна, 2, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення або
- Надіслати запит на адресу електронної пошти: nrada@nrada.gov.ua або
- Подати запит під час особистого прийому.
Якщо Ви вирішите залишити запит на інформацію на офіційному вебсайті Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Вам необхідно пройти попередню реєстрацію, заповнити відповідні поля для реєстрації та викласти суть Вашого запиту. Про результати розгляду запиту на інформацію Вам буде повідомлено на електронну пошту, вказану Вами при реєстрації.
РОЗГЛЯД ЗАПИТІВ:
Згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» відповідь на інформаційний запит має бути надано не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту. У разі, якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, термін розгляду запиту може бути продовжено до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження.
ПОРЯДОК ОСКАРЖЕННЯ:
Відповідно до статті 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду. Оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.
ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ:
Одним із шляхів забезпечення доступу до публічної інформації є надання інформації за запитами. На виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації», з метою забезпечення реалізації конституційного права громадян вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію, повідомляємо, що надання публічної інформації Національною радою здійснюється у відповідь на запит на інформацію. Згідно із законом публічною є відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень. Запит на інформацію – це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.
Наказ Національної ради від 04.11.2020 № 5а/144
Питання виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» в Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення
З метою забезпечення виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації»
НАКАЗУЮ:
1. Установити, що Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення:
1.1 є розпорядником інформації, якою володіє Національна рада, зокрема інформації, яка отримана або створена в процесі здійснення Національною радою своїх повноважень та яка перебуває у володінні Національної ради;
1.2 не є розпорядником інформації за запитами на інформацію:
-стосовно інформації інших державних органів України, органів влади інших держав, міжнародних організацій;
-стосовно інформації, яка може бути отримана шляхом узагальнення, аналітичної обробки даних або яка потребує створення в інший спосіб.
2. Вважати таким, що втратив чинність, наказ голови Національної ради від 01.07.2011 № 5/238.
3. Визначити сектор забезпечення розгляду звернень та доступу до публічної інформації управління організаційного та документального забезпечення спеціальним структурним підрозділом, який організовує в установленому порядку доступ до публічної інформації, розпорядником якої є Національна рада.
4. Структурним підрозділам Національної ради відповідно до компетенції забезпечувати:
-опрацювання, облік та оперативне надання у визначені терміни достовірної, точної та повної інформації за запитами на публічну інформацію, що надходять від фізичних та юридичних осіб, об’єднань громадян без статусу юридичної особи;
-оперативний контроль за актуальністю інформації, розміщеної на офіційному веб-сайті Національної ради, підготовку та надання відділу зв’язків зі ЗМІ, громадськими організаціями та діяльності суспільного мовлення відповідних матеріалів для розміщення на офіційному веб-сайті Національної ради та їх оновлення.
5. Керівникам структурних підрозділів апарату Національної ради забезпечити неухильне дотримання працівниками структурних підрозділів положень Закону України «Про доступ до публічної інформації».
6. Спеціальним місцем роботи запитувачів з документами чи їх копіями
в Національної раді визначити каб. 508 (контактний телефон: 278-48-89).
7. Відділу зв’язків зі ЗМІ, громадськими організаціями та діяльності суспільного мовлення оприлюднити цей наказ на офіційному веб-сайті Національної ради.
8. Відділу контролю документообігу ознайомити з цим наказом членів Національної ради, керівника апарату, керівників структурних підрозділів, помічників-консультантів членів Національної ради.
9. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова Ольга ГЕРАСИМ’ЮК
ВІДШКОДУВАННЯ ВИТРАТ:
ПОРЯДОК відшкодування фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитами на інформацію, розпорядником якої є Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення (затверджено рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 08.08.2024 № 2492)
1. Цим Порядком визначається механізм відшкодування запитувачами інформації фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення (далі – Національна рада) за запитами на інформацію.
2. Цей Порядок застосовується у випадку, коли Національна рада є належним розпорядником інформації.
3. Документи за запитом на інформацію надаються безкоштовно:
- особі у разі надання інформації про себе;
- якщо задоволення запиту передбачає виготовлення копій документів обсягом, що не перевищує 10 сторінок;
- щодо інформації, що становить суспільний інтерес.
4. Задоволення запиту на інформацію, який передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, здійснюється після відшкодування запитувачем фактичних витрат на копіювання або друк.
Фактичні витрати на копіювання або друк документів, що надаються за запитами на інформацію, стягуються, починаючи з 11-ої сторінки.
5. Розмір відшкодування фактичних витрат на копіювання або друк запитуваних документів визначається фінансово-економічним управлінням Національної ради.
6. До фактичних розмірів відшкодування фактичних витрат на копіювання або друк (виготовлення) документів, що надаються за запитами на інформацію, також враховуються витрати, пов’язані із скануванням цих документів.
7. Спеціальний структурний підрозділ, який організовує в установленому порядку доступ до публічної інформації, в разі необхідності здійснення копіювання або друку документів за запитом на інформацію обсягом більш як 10 сторінок, подає заявку на виписку рахунка для здійснення оплати фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію (далі – Заявка) до фінансово-економічного управління Національної ради за формою, згідно з додатком 1 до цього Порядку.
8. На підставі отриманої Заявки фінансово-економічне управління Національної ради протягом одного робочого дня виписує рахунок для здійснення оплати фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію (далі – Рахунок), за формою, згідно з додатком 2 до цього Порядку, і передає його спеціальному структурному підрозділу, який організовує в установленому порядку доступ до публічної інформації для направлення в установлений законом строк запитувачу інформації.
9. Оплата Рахунка здійснюється у будь-якій фінансовій установі, зручній для запитувача інформації.
10. Не пізніше наступного дня після надходження від запитувача інформації коштів на реєстраційний рахунок Національної ради, фінансово-економічне управління Національної ради передає спеціальному структурному підрозділу, який організовує в установленому порядку доступ до публічної інформації, копію виписки з реєстраційного рахунка, на який зараховано кошти, завізовану спеціалістом фінансово-економічного управління Національної ради, з проставленням власного ім’я, прізвища та поточної дати.
11. Запитувані документи надаються після підтвердження повної оплати Рахунка протягом трьох робочих днів після підтвердження факту оплати.
12. Запитувані документи не надаються у разі повної або часткової відмови запитувача від оплати Рахунка.
13. У разі якщо кількість сторінок відповіді за запитом на інформацію можна визначити заздалегідь і запитувач надіслав документ, що підтверджує оплату коштів, пов’язаних з наданням відповіді та обрахованих згідно з Розміром фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитами на інформацію, розпорядником якої є Національна рада, відповідь надається в установлений законом строк.
РОЗМІР фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитами на інформацію, розпорядником якої є Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення (затверджено рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 08.08.2024 № 2492)
Примітка. Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб за виготовлення однієї сторінки встановлюється на дату копіювання або друку документів.
СЛУЖБОВА ІНФОРМАЦІЯ:
ПЕРЕЛІК відомостей, що становлять службову інформацію в Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення (затверджено наказом голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 25 вересня 2024 року № 05а/166)
1. Накази, розпорядження, службові, доповідні та аналітичні записки Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (далі – Національна рада), які містять відомості, що не становлять державної таємниці, але у разі розголошення яких можливе настання негативних наслідків у внутрішньополітичній, зовнішньополітичній, економічній, військовій, соціальній, гуманітарній, науково-технологічній, екологічній, інформаційній сферах та у сферах державної безпеки і безпеки державного кордону.
2. Документи, що пов’язані з процесом прийняття рішень і передують їх прийняттю (проєкти рішень, акти моніторингів, акти перевірок, службові та доповідні записки, та інші матеріали, що передують ухваленню рішень).
3. Записи програм аудіовізуальних та аудіальних медіа.
4. Особові справи членів Національної ради та працівників Національної ради (у тому числі архівні).
5. Подання Національної ради до Українського державного центру радіочастот та Розрахунки щодо можливості та умов користування радіочастотним спектром для потреб мовлення у тому числі для потреб тимчасового мовлення.
6. Інформація, що міститься у процесуальних документах, які передують прийняттю судового рішення, та яка необхідна Національній раді з метою реалізації своїх законних повноважень, для представництва у судах.
7. Відомості з питань планування, організації та ведення мобілізаційної роботи.
8. Відомості про чисельність військовозобов’язаних, які заброньовані за Національною радою.
9. Посадові інструкції працівників апарату Національної ради (на період дії в Україні воєнного стану).
10. Матеріали дисциплінарних справ, проведення службових розслідувань.
11. Протоколи засідань конкурсної комісії на заміщення вакантних посад державних службовців, результати проходження тестування, розв’язання ситуаційних завдань, проведення з кандидатом співбесіди, документи кандидатів на заміщення вакантних посад державної служби.
12. Відомості за сукупністю показників про параметри налаштування апаратного та системного програмного забезпечення, адміністративні паролі, коди, ключі доступу до апаратного та системного програмного забезпечення, в тому числі до централізованих обліків, баз даних в інформаційно-комунікаційній системі Національної ради.
13. Відомості за сукупністю показників про топологію, обладнання, особливості функціонування електронних комунікаційних мереж Національної ради.
14. Відомості, які містять інформацію щодо осіб, які добросовісно повідомляють про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» (викривачів), а також документи, створені у процесі проведення перевірок інформації, викладеної у таких повідомленнях.
ЗВІТИ ПРО НАДХОДЖЕННЯ ЗАПИТІВ НА ОТРИМАННЯ ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ:
2024 рік:
Із 30 вересня по 4 жовтня 2024 року на адресу Національної ради запити на отримання публічної інформації не надходили.
Із 23 по 27 вересня 2024 року на адресу Національної ради надійшли 4 запити на отримання публічної інформації.
Із 16 по 20 вересня 2024 року на адресу Національної ради надійшли 3 запити на отримання публічної інформації.
Із 9 по 13 вересня 2024 року на адресу Національної ради надійшли 3 запити на отримання публічної інформації.
Із 2 по 6 вересня 2024 року на адресу Національної ради запити на отримання публічної інформації не надходили.
Із 26 по 30 серпня 2024 року на адресу Національної ради надійшов 1 запит на отримання публічної інформації.
Із 19 по 23 серпня 2024 року на адресу Національної ради надійшов 1 запит на отримання публічної інформації.
Із 5 по 9 серпня 2024 року на адресу Національної ради надійшов 1 запит на отримання публічної інформації.
Із 29 липня по 2 серпня 2024 року на адресу Національної ради надійшли 2 запити на отримання публічної інформації.
Із 22 по 26 липня 2024 року на адресу Національної ради надійшли 10 запитів на отримання публічної інформації.
Із 15 по 19 липня 2024 року на адресу Національної ради надійшов 1 запит на отримання публічної інформації.
Із 8 по 12 липня 2024 року на адресу Національної ради надійшли 3 запити на отримання публічної інформації.
Із 1 по 5 липня 2024 року на адресу Національної ради надійшли 5 запитів на отримання публічної інформації.
Із 24 по 28 червня 2024 року на адресу Національної ради надійшли 9 запитів на отримання публічної інформації.
Із 17 по 21 червня 2024 року на адресу Національної ради надійшли 2 запити на отримання публічної інформації.
Із 10 по 14 червня 2024 року на адресу Національної ради надійшли 2 запити на отримання публічної інформації.
Із 3 по 7 червня 2024 року на адресу Національної ради надійшли 2 запити на отримання публічної інформації.
Із 27 по 31 травня 2024 року на адресу Національної ради надійшли 4 запити на отримання публічної інформації.
Із 20 по 24 травня 2024 року на адресу Національної ради надійшли 7 запитів на отримання публічної інформації.
Із 13 по 17 травня 2024 року на адресу Національної ради надійшов 1 запит на отримання публічної інформації.
Із 6 по 10 травня 2024 року на адресу Національної ради надійшли 2 запити на отримання публічної інформації.
Із 29 квітня по 3 травня 2024 року на адресу Національної ради надійшли 2 запити на отримання публічної інформації.
Із 22 по 26 квітня 2024 року на адресу Національної ради надійшли 4 запити на отримання публічної інформації.
Із 15 по 19 квітня 2024 року на адресу Національної ради запити на отримання публічної інформації не надходили.
Із 8 по 12 квітня 2024 року на адресу Національної ради надійшли 5 запитів на отримання публічної інформації.
Із 1 по 5 квітня 2024 року на адресу Національної ради надійшли 3 запити на отримання публічної інформації.
Із 25 по 29 березня 2024 року на адресу Національної ради надійшли 4 запити на отримання публічної інформації.
Із 18 по 22 березня 2024 року на адресу Національної ради надійшли 3 запити на отримання публічної інформації.
Із 11 по 15 березня 2024 року на адресу Національної ради надійшли 8 запитів на отримання публічної інформації.
Із 4 по 8 березня 2024 року на адресу Національної ради надійшли 2 запити на отримання публічної інформації.
Із 26 лютого по 1 березня 2024 року на адресу Національної ради надійшов 1 запит на отримання публічної інформації.
Із 19 по 23 лютого 2024 року на адресу Національної ради надійшли 2 запити на отримання публічної інформації.
Із 12 по 16 лютого 2024 року на адресу Національної ради надійшли 6 запитів на отримання публічної інформації.
Із 5 по 9 лютого 2024 року на адресу Національної ради надійшли 2 запити на отримання публічної інформації.
Із 29 січня по 2 лютого 2024 року на адресу Національної ради надійшли 8 запитів на отримання публічної інформації.
Із 22 по 26 січня 2024 року на адресу Національної ради надійшли 3 запити на отримання публічної інформації.
Із 15 по 19 січня 2024 року на адресу Національної ради надійшли 8 запитів на отримання публічної інформації.
Із 8 по 12 січня 2024 року на адресу Національної ради надійшли 2 запити на отримання публічної інформації.
Із 1 по 5 січня 2024 року на адресу Національної ради запитів на отримання публічної інформації не надходило.
2023 рік:
Із 25 по 29 грудня 2023 року на адресу Національної ради надійшли 3 запити на отримання публічної інформації.
Із 18 по 22 грудня 2023 року на адресу Національної ради надійшло 9 запитів на отримання публічної інформації.
Із 11 по 15 грудня 2023 року на адресу Національної ради надійшли 4 запити на отримання публічної інформації.
Із 4 по 8 грудня 2023 року на адресу Національної ради запитів на отримання публічної інформації не надходило.
Із 27 листопада по 1 грудня 2023 року на адресу Національної ради надійшли 2 запити на отримання публічної інформації.
Із 20 по 24 листопада 2023 року на адресу Національної ради надійшли 4 запити на отримання публічної інформації.
Із 13 по 17 листопада 2023 року на адресу Національної ради надійшли 2 запити на отримання публічної інформації.
Із 6 по 10 листопада 2023 року на адресу Національної ради надійшов 1 запит на отримання публічної інформації.
Із 30 жовтня по 3 листопада 2023 року на адресу Національної ради надійшов 1 запит на отримання публічної інформації.
Із 23 по 27 жовтня 2023 року на адресу Національної ради надійшли 2 запити на отримання публічної інформації.
Із 16 по 20 жовтня 2023 року на адресу Національної ради надійшов 1 запит на отримання публічної інформації.
Із 9 по 13 жовтня 2023 року на адресу Національної ради надійшли 2 запити на отримання публічної інформації.
Із 2 по 6 жовтня 2023 року на адресу Національної ради надійшли 3 запити на отримання публічної інформації.
Із 25 по 29 вересня 2023 року на адресу Національної ради надійшов 1 запит на отримання публічної інформації.
Із 18 по 22 вересня 2023 року на адресу Національної ради запитів на отримання публічної інформації не надходило.
З 11 по 15 вересня 2023 року на адресу Національної ради надійшов 1 запит на отримання публічної інформації.
Із 4 по 8 вересня 2023 року на адресу Національної ради надійшов 1 запит на отримання публічної інформації.
Із 28 серпня по 1 вересня 2023 року на адресу Національної ради запитів на отримання публічної інформації не надходило.
Із 21 по 25 серпня 2023 року на адресу Національної ради надійшов 1 запит на отримання публічної інформації.
Із 14 по 18 серпня 2023 року на адресу Національної ради надійшло 2 запити на отримання публічної інформації.
Із 7 по 11 серпня 2023 року на адресу Національної ради надійшов 1 запит на отримання публічної інформації.
Із 31 липня по 4 серпня 2023 року на адресу Національної ради надійшло 2 запити на отримання публічної інформації.
Із 24 по 28 липня 2023 року на адресу Національної ради запитів на отримання публічної інформації не надходило.
Із 17 по 21 липня 2023 року на адресу Національної ради надійшов 1 запит на отримання публічної інформації.
Із 10 по 14 липня 2023 року на адресу Національної ради запитів на отримання публічної інформації не надходило.
Із 3 по 7 липня 2023 року на адресу Національної ради запитів на отримання публічної інформації не надходило.
Із 26 по 30 червня 2023 року на адресу Національної ради запитів на отримання публічної інформації не надходило.