У 46-ти населених пунктах розшириться цифрове місцеве мовлення – про результати засідання Національної ради від 28 грудня

28.12.2023

На цифрових каналах у мультиплексі МХ-5 з’являться нові місцеві мовники – медіарегулятор підбив підсумки конкурсу на цифрове місцеве мовлення. Оголошено дати проведення трьох наступних конкурсів, а також запропоновано для медіа нові частоти для конкурсів на радіомовлення. Про рішення, ухвалені на засіданні Національної ради 28 грудня, – далі.

Медіарегулятор провів конкурс на мовлення на вільних програмах багатоканальної електронної комунікаційної мережі МХ-5 із місцевою/регіональною категорією покриття і визначив переможців у 46-ти населених пунктах. Загалом на конкурс були виставлені програми у 107 населених пунктах України, однак претендентів на мовлення у 50-ти населених пунктах не було. Крім того, не вдалося визначити переможців конкурсу в 11 містах Дніпропетровської області.

Із переліком переможців конкурсу можна ознайомитися тут.

Національна рада визначила дати проведення трьох конкурсів на мовлення і допущених до них суб’єктів.

Так, конкурс на мовлення з використанням радіочастотного спектра на вільних радіоканалах (для розвитку загальнонаціональних та регіональних мереж), оголошений 29 вересня, відбудеться на відкритому засіданні 18 січня 2024 року. До участі в конкурсі були допущені такі компанії:

  • ТОВ «Море.ФМ»;
  • ТОВ «Телерадіокомпанія «Львівська хвиля»;
  • ТОВ «Наше радіо»;
  • ПГО «Громадське радіо» «Телерадіокомпанія «Громадське радіо»;
  • ТОВ «Телерадіокомпанія «Праймедіа»;
  • ПрАТ «Телерадіокомпанія Люкс»;
  • ТОВ «Телерадіокомпанія «Шансон»;
  • ТОВ «Радіокомпанія «Клас».

Конкурс на радіомовлення (для розвитку місцевих і регіональних мереж) відбудеться 1 лютого наступного року. До участі в конкурсі були допущені чотири компанії:

  • ТОВ «Комерційна радіостудія «Самара»;
  • ТОВ «Телерадіовидавнича компанія «Комра»;
  • ТОВ «Контент менеджмент груп»;
  • ТОВ «Телерадіомовна компанія Радіо хвиля».

Конкурс на мовлення в ефірних багатоканальних електронних комунікаційних мережах стандарту DVB-T2 місцевої категорії мовлення відбудеться на відкритому засіданні Національної ради 8 лютого 2024 року. У ньому візьмуть участь допущені компанії:

  • ТОВ «А бізнес»;
  • ТОВ «Івано-Франківська телерадіокомпанія «Канал-402»;
  • КП Івано-Франківське міське комунальне підприємство Телерадіокомпанія «Вежа».

Також медіарегулятор оголосив ще два нові конкурси на вільні частоти.

Запропоновано освоїти дві програми цифрового радіомовлення – мовлення в ефірній багатоканальній електронній комунікаційній мережі стандарту T-DAB у м. Києві. Ідеться про 4-ту і 5-ту програми у частотному блоці 11D.

3 FM-частоти виставить Національна рада на конкурс для розвитку місцевих і регіональних мереж. Це частоти в Бердичеві Житомирської області, Івано-Франківську та Рівному.

Умови цих конкурсів незабаром будуть розміщені на сайті Національної ради.

Британський телеканал TLC зареєстрований як іноземне лінійне медіа.

Його правовласником є Діскавері Корпорет Сервісес Лімітед (Discovery Corporate Services Limited). Країна походження і  країна, з території якої здійснюється трансляція медіа, – Великобританія. TLC – канал про стиль життя/відпочинок/здоров’я/подорожі. Транслюється 8-ма мовами для користувачів Греції, Ізраїлю, Латвії, Литви, Португалії, Сербії, Угорщини, України.

Чотири нові імені поповнили Реєстр суб’єктів у сфері-медіа, зареєструвавшись як онлайн-медіа. Це:

  • Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, м. Умань Черкаської обл., зареєстроване електронне наукове періодичне видання (журнал) «Sustainable Socio-Economic Development Journal»;
  • ФОП Пасічник В. В., м. Київ, – сайт «Українки»;
  • ГО «Східний варіант», м. Київ, – сайт «Східний варіант»;
  • Чернівецький регіональний центр підвищення кваліфікації, м. Чернівці, – інформаційний сайт «Буковинський вісник державної служби та місцевого самоврядування».

Ще 12 суб’єктів зареєструвалися як друковані медіа. Загалом було зареєстровано 37 видань. Із них – 19 журналів, 12 газет і 6 збірників.

Найбільше видань – одразу 12 – зареєстрував Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини – 7 журналів, 4 збірники і 1 газету. Вони виходять друком українською, англійською, російською, білоруською і польською мовами.

9 видань зареєстрував Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди, – 7 журналів, 1 газету і 1 збірник, які публікуються українською та англійською мовами.

Водночас Національна рада відмовила Державному спеціалізованому підприємству «Чорнобильська АЕС» в реєстрації як суб’єкта у сфері друкованих медіа, оскільки його засновником (учасником) є орган державної влади, і відповідно до видів діяльності підприємство не належить до наукових установ, закладів освіти та закладів культури.

Суб’єктом у сфері медіа, що здійснює мовлення без використання радіочастотного спектра (лінійне медіа), зареєстроване ПП «Тюсо», м. Київ. Воно пропонуватиме аудиторії супутниковий телеканал «ТЮСО» із форматом телеторгівлі.

На прохання Національної суспільної телерадіокомпанії України регулятор тимчасово призупинив чотири її ліцензії на мовлення.

Медіа не може здійснювати редакційний контроль за цими ліцензіями, адже адреси, за якими він здійснюється, – на тимчасово окупованій території України. Після відновлення конституційного ладу України на цій території АТ «НСТУ», м. Київ, має право упродовж трьох місяців звернутися до Національної ради із заявою про поновлення дії ліцензій.

Зміну логотипа зафіксувала Центральна телерадіостудія Міністерства оборони України щодо своєї супутникової ліцензії. «Армія-ТБ» тепер зміниться на «Армія TV».

Телевізійна компанія «АТЛАНТ-СВ» (логотип «ATR T»), м. Київ, додала до супутникової технології мовлення ще й інтернет-мовлення (ОТТ) і змінила супутниковий ретранслятор «AMOS-7» на «ASTRA-4A».

Три телеканали ТОВ «Телерадіокомпанії «Алма», м. Київ, – «НАУКА», «ТЕРРА» і «ФАУНА» – перейшли із супутникової на технологію інтернет-мовлення (ОТТ). Провайдер аудіовізуальних сервісів ТОВ «Мережа Ланет», м. Київ, до інтернет (IPTV)-технології розповсюдження додав кабельну аналогову і кабельну цифрову технології.

На 10 років медіарегулятор продовжив термін дії ліцензії на мовлення ПП Телерадіоорганізація «Софія» (позивні «Люкс ФМ»), м. Київ.

На прохання ТОВ «Українська соціальна медіа-група», м. Київ, Національна рада скасувала його реєстрацію суб’єкта у сфері друкованих медіа, вилучивши ідентифікатори щодо двох газет – «Пенсійний кур’єр» і «Пенсійний кур’єр плюс». Також було анульовано ліцензію на аналогове телевізійне мовлення ТОВ «Teлеканал СТБ», м. Київ.


Перейти до вмісту