Меморандум про взаєморозуміння, співпрацю та обмін інформацією між Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення та представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим

24.01.2024

м. Київ                                                               «24» січня 2024 року

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення в особі Голови Герасим’юк Ольги Володимирівни, яка діє на підставі Закону України «Про медіа» та

Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим в особі Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим Ташевої Таміли Равілівни, який діє на підставі Закону України «Про Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим» від 02 березня 2000 року № 1524-ІІІ, Указу Президента України від 25 квітня 2022 року № 274/2022, (далі – Сторони) уклали цей Меморандум

керуючись Конституцією України, Законами України «Про медіа», «Про Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим», «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», Стратегією деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, схваленою рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 11.03.2021, введеною в дію та затвердженою Указом Президента України від  24.03.2021 № 117/2021, Указом Президента України від 17.10.2019 № 758/2019 «Питання Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим», іншими нормативно-правовими актами України;

визнаючи  безпеку інформаційного простору невід’ємною складовою та надважливою умовою для гарантування національної безпеки України, у тому числі Автономної Республіки Крим та міста Севастополя;

беручи до уваги ситуацію на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, ускладненість доступу громадян до достовірної інформації від органів влади України і українських суб’єктів у сфері медіа;

маючи спільне бажання сприяти деокупації та реінтеграції Автономної Республіки Крим та міста Севастополя;

плануючи спільні заходи із забезпечення інформаційної деокупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя й якомога швидшого відновлення діяльності українських суб’єктів у сфері медіа в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі після їх визволення;

домовилися про таке:

1. Мета і загальні положення

1.1. Метою цього Меморандуму є консолідація зусиль Сторін, спрямованих на  інформаційну деокупацію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя та відновлення діяльності українських суб’єктів у сфері медіа на деокупованих територіях з метою їх реінтеграції в український інформаційний простір.

1.2. Цей Меморандум слід розглядати як основу для розробки подальших заходів, спрямованих на розвиток взаємодії і співпраці Сторін у межах повноважень, визначених Конституцією та законами України.

1.3. Цей Меморандум є документом, на підставі якого Сторони можуть здійснювати координацію своїх дій для досягнення мети, встановленої цим Меморандумом.

1.4. Сторони мають намір надавати одна одній всебічну підтримку для розвитку співпраці згідно з положеннями цього Меморандуму та інформувати одна одну про заходи, спрямовані на його розвиток.

2. Напрями співпраці

2.1. Для досягнення мети цього Меморандуму відповідно до своїх повноважень та у межах наявних ресурсів Сторони співпрацюють у сфері інформаційного обміну на стадіях збору, моніторингу, обробки та аналізу інформації: про суб’єктів у сфері медіа, що діють на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, поширення ними дезінформації і пропаганди держави-окупанта, спрямованої на дискредитацію української влади і громадян, Збройних сил України, міжнародних відносин України та її іноземних партнерів; про діяльність осіб, які здійснюють пропаганду з метою встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України для подальшого узагальнення інформації та спрямування її за належністю; здійснюють спільні дії для відновлення українського мовлення на територію тимчасово окупованих Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, та діяльності українських суб’єктів у сфері медіа на території півострова після його деокупації.

2.2. Сторони дійшли спільної згоди про те, що співпраця реалізовуватиметься в таких напрямах:

– налагодження постійної координації між представником Національної ради в АР Крим та м. Севастополі й відповідним структурним підрозділом Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим;

– збір за допомогою доступних засобів і систематизація інформації про наявність суб’єктів у сфері медіа, що незаконно діють на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя (назви суб’єктів у сфері медіа, інформація про кінцевих бенефіціарних власників та керівників суб’єкта у сфері медіа, задіяний частотний ресурс, спосіб мовлення, адреси розміщення редакцій та здійснення редакційного контролю, адреси технічних засобів мовлення); спільно опрацьована інформація передаватиметься за належністю;

– здійснення за допомогою доступних засобів тематичного моніторингу інформації суб’єктів у сфері медіа на території тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя;

– підготовка аналітичної інформації на основі моніторингів діяльності суб’єктів у сфері медіа, що незаконно здійснюють діяльність в межах тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, у тому числі інформації про осіб, що здійснюють російську пропаганду, контекст їх виступів, із подальшим спрямуванням за належністю відповідної інформації;

– інформування  правоохоронних органів про виявлення в інформаційному просторі Автономної Республіки Крим та міста Севастополя випадки порушень прав і основоположних свобод людини, норм міжнародного гуманітарного та кримінального права, порушень чинного законодавства України;

– сприяння відновленню мовлення українських аудіовізуальних медіа  на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим і міста Севастополя та діяльності суб’єктів у сфері медіа після деокупації півострова.

3. Права і обов’язки Сторін

3.1. Сторони домовилися про те, що інформація, отримана ними у результаті дії цього Меморандуму, не є конфіденційною і може передаватися третім особам або бути вільно оприлюднена, крім випадків, коли одна Сторона при передачі інформації повідомила другу Сторону про заборону передавати або поширювати таку інформацію, або коли законодавством передбачено обмеження на поширення такої інформації.

3.2. Сторони мають право вільно повідомляти про цей Меморандум будь-яких осіб та посилатися на дію цього Меморандуму при оприлюдненні інформації, отриманої у результаті дії цього Меморандуму, окрім випадків передбачених п. 3.1. Меморандуму.

4. Строк дії Меморандуму

4.1. Цей Меморандум набирає чинності з дати його підписання уповноваженими представниками Сторін та діє безстроково. Будь-яка Сторона має право у будь-який час заявити про свій намір припинити його дію.

4.2. В разі припинення дії цього Меморандуму з ініціативи однієї зі Сторін, інша Сторона має бути письмово поінформована про наміри його розірвання щонайменше за місяць. Відповідне письмове повідомлення надсилається однією Стороною іншій Стороні за її адресою.

4.3. Цей Меморандум може бути розірваний за взаємною письмовою згодою Сторін, що оформлюється відповідною додатковою угодою до Меморандуму, яка є його невідємною частиною.

5. Інші положення

5.1. Сторони розглядають цей Меморандум як декларацію про наміри, що не призводить до юридичних чи фінансових наслідків або зобов’язань для будь-кого з них. Відносини Сторін, які викладені у цьому Меморандумі, є виключно відносинами незалежних сторін.

5.2. Діяльність Сторін здійснюється без утворення спільного майна та без отримання спільного доходу. Жодна зі Сторін не може виступати в ролі представника іншої Сторони. Жодна Сторона не має жодних повноважень пов’язувати зобов’язаннями або зобов’язувати іншу Сторону будь-яким чином.

5.3. Положення цього Меморандуму не створюють для Сторін юридичних обов’язків, детальні умови та порядок реалізації проєктів і заходів у рамках цього Меморандуму визначаються в кожному конкретному випадку окремо. Сторони відповідно до власних процедур здійснюють підтримку заходів для реалізації положень цього Меморандуму.

5.4. Жодна зі Сторін не несе відповідальності перед іншою Стороною за будь-яку діяльність, здійснювану за межами цього Меморандуму.

5.5. Будь-які спірні питання щодо тлумачення або застосування положень цього Меморандуму вирішуються Сторонами шляхом консультацій та досягнення взаємної згоди.

5.6. За згодою Сторін до цього Меморандуму можуть вноситися зміни та доповнення, оформлені протоколами, що є невід’ємною частиною цього Меморандуму.

5.7. Цей Меморандум укладений українською мовою у двох автентичних примірниках, по одному для кожної зі Сторін, що мають однакову юридичну силу.

5.8. Усі правовідносини, що виникають з цього Меморандуму або пов’язані з ним, у тому числі з дійсністю, укладенням, виконанням, зміною та припиненням цього Меморандуму, тлумаченням його умов, визначенням наслідків недійсності або порушення Меморандуму, регламентуються цим Меморандумом та відповідними нормами чинного законодавства України, а також застосовними до таких правовідносин звичаями ділового обороту на підставі принципів добросовісності, розумності та справедливості. 

5.9. Цей Меморандум містить повну угоду між Сторонами та замінює будь-які попередні домовленості, пов’язані з цією Угодою, письмові або усні.

5.10. Всі виправлення за текстом Меморандуму мають силу та можуть братися до уваги виключно за умови, що вони у кожному окремому випадку датовані, засвідчені підписами Сторін та скріплені їх печатками.

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення  
м. Київ,
вул. Прорізна, 2
Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим
м. Київ,
вул. Михайла Грушевського, 24/2      
Голова      
____________ ОЛЬГА ГЕРАСИМ’ЮК  
Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим  
____________ ТАМІЛА ТАШЕВА  

Перейти до вмісту