Меморандум про взаємодію та взаєморозуміння між Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення та Комісією з журналістської етики

17.12.2024

м. Київ                                                             11 грудня 2024 року

Сторона 1: Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення в особі голови Герасим’юк Ольги Володимирівни, яка діє на підставі Закону України «Про медіа», та

Сторона 2: Комісія з журналістської етики в особі голови Куликова Андрія Вікторовича, який діє на підставі Статуту ВГО «Комісія з журналістської етики» (далі – Сторони),

уклали цей Меморандум про взаємодію та взаєморозуміння (далі – Меморандум), та домовились про наступне.

1. Загальні положення

1.1. У рамках Меморандуму Сторони керуються Конституцією України, законодавством України та чинними міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та які є частиною національного законодавства України, і здійснюють взаємодію на принципах рівноправності, відкритості та доброчесності.

1.2. Сторони зобов’язуються взаємодіяти у сфері медіа, виходячи з принципів свободи слова, самоврядності медіа, недопущення незаконного втручання держави у їх діяльність та дотримання норм законодавства у сфері медіа.

1.3. Сторони визнають різні завдання та підходи до моделей державного регулювання, співрегулювання та саморегулювання роботи медіа та журналістів в Україні, і публічно заявляють про бажання та прагнення розвивати взаємодію, виходячи з особливостей кожної зазначеної моделі, зокрема щодо дотримання принципу невтручання держави в процес саморегулювання медіа.

2. Мета та предмет Меморандуму

2.1. Метою Меморандуму є спільне декларування цінностей, узгодження позицій та напрямів, з метою сприяння вільному і відкритому обговоренню суспільно важливих проблем, забезпеченню свободи діяльності у сфері медіа, покращенню якості контенту українських медіа та захисту прав користувачів медіа-сервісів, наближенню українських медіа до європейських стандартів і забезпечення права на отримання користувачами медіа-сервісів різнобічної, достовірної та оперативної інформації, плюралізму думок і вільного відповідального поширення інформації.

2.2. Предметом Меморандуму є відносини із взаємодії та взаєморозуміння між Сторонами, спрямовані на підвищення якості контенту українських медіа, посилення незалежності та сталості українських медіа, захист прав користувачів медіа-сервісів, отримання користувачами медіа-сервісів різнобічної, достовірної та оперативної інформації.

3. Напрями взаємодії Сторін

3.1. Сторони з метою реалізації та для досягнення цілей Меморандуму погоджуються, що:

– виходячи зі спільної ініціативи, або за запитом однієї зі Сторін, здійснюють обмін інформацією (крім інформації з обмеженим доступом та інформації, що містить персональні дані) та координують свої зусилля з метою:

захисту ідеї незалежної фахової й етичної журналістики та забезпечення свободи діяльності у сфері медіа;

аналізу контенту медіа, що містить ознаки порушення Закону України «Про медіа» та інших законів України, які регулюють діяльність у сфері медіа, а також міжнародних договорів, що регулюють діяльність у сфері медіа;

отримання користувачами медіа-сервісів різнобічної, достовірної та оперативної інформації тощо;

– надають рекомендацій і пропозицій суб’єктам у сфері медіа та журналістам, що спрямовані на запобігання порушення вимог Кодексу етики українського журналіста та законодавства у сфері медіа;

– організовують спільні заходи.

3.2. Для реалізації мети та предмету Меморандуму Сторони визначають такі напрями взаємодії:

– обмін інформаційними та методичними матеріалами, що стосуються предмету Меморандуму;

– організація зустрічей щодо покращення ефективності та нових шляхів взаємодії;

– поширення на офіційних вебсайтах, сторінках соцмереж, іншими доступними засобами інформації про діяльність, рішення, рекомендації та завдання Сторін.

3.3. Перелік напрямів не є вичерпним та може доповнюватися за взаємною згодою Сторін.

4. Права і обов’язки Сторін

4.1. Взаємодія Сторін здійснюється на основі Меморандуму.

4.2. Сторони самостійно визначають і формують склад своїх учасників для участі у спільних заходах.

4.3. Сторони можуть пропонувати перспективні напрями діяльності.

4.4. Сторони домовилися, що умови Меморандуму не є конфіденційними та можуть надаватися третім особам у разі необхідності.

4.5. Всі зміни та доповнення до Меморандуму оформлюються письмово та за згодою Сторін.

5. Комунікація між сторонами

5.1. Сторони мають інформувати і консультувати одна одну з питань спільних інтересів, пов’язаних із реалізацією положень Меморандуму.

5.2. Сторони мають узгоджувати дії, здійснювати обмін інформацією, збір та аналіз даних у рамках дії Меморандуму.

5.3. Сторони можуть скликати зустрічі у визначені строки для узгодження, обговорення, перегляду заходів, які мають бути здійснені відповідно до Меморандуму, та планувати подальші дії.

5.4. Сторони зобов’язуються підтримувати ділові контакти та вживати всіх необхідних заходів для забезпечення ефективності ділових зв’язків, сприяти розвитку та забезпеченню досягнення зазначених у Меморандумі цілей.

5.5. Сторони зобов’язуються користуватися та обмінюватися інформацією в межах Меморандуму в узгоджених форматах та відповідно до чинного законодавства України.

6. Термін дії

6.1. Цей Меморандум є дійсним із дня підписання. Термін дії Меморандуму є необмеженим. Дію Меморандуму може бути припинено, якщо будь-яка зі Сторін поінформує іншу сторону в письмовій формі про своє бажання припинити дію Меморандуму не пізніше як за один місяць до припинення дії Меморандуму.

7. Відповідальність Сторін

7.1. Жодна зі Сторін не несе перед іншою Стороною будь-яких інших зобов’язань крім тих, що обумовлені Меморандумом.

7.2. Сторони зобов’язуються не розголошувати конфіденційну інформацію, яка стала відома у процесі спільної діяльності.

8. Прикінцеві положення

8.1. Сторони розглядають Меморандум як декларацію про наміри, що не призводять до юридичних чи фінансових наслідків або зобов’язань для будь-кого з них.

8.2. Відносини Сторін, які виникли внаслідок укладення Меморандуму, є виключно відносинами незалежних Сторін.

8.3. Усі суперечки стосовно тлумачення і застосування положень Меморандуму вирішуються шляхом переговорів та консультацій між Сторонами.

8.4. У разі невиконання умов Меморандуму Сторони встановлюють причини та шляхом узгоджень налагоджують спільну роботу. Якщо виконання Меморандуму неможливе, кожна зі Сторін може ініціювати припинення його дії.

8.5. Текст Меморандуму складений українською мовою та підписаний у двох примірниках, по одному для кожної зі Сторін, при цьому всі тексти мають однакову юридичну силу.

8.6. Усі зміни та доповнення до Меморандуму мають бути прийняті лише за згодою Сторін шляхом підписання відповідних Додатків, що є невід’ємною частиною Меморандуму.

8.7. Сторони зобов’язуються повідомляти одна одну про зміни реквізитів, що можуть впливати на виконання зобов’язань щодо Меморандуму.

8.8. У випадках, не передбачених Меморандумом, сторони керуються нормами законодавства України.

9. Підписи Сторін

Сторона 1:
Національна рада України з питань
телебачення і радіомовлення
;
юридична адреса: 01601, м. Київ,
вул. Прорізна, 2;
код ЄДРПОУ 00063928
Сторона 2:
ВГО «Комісія з журналістської етики»;
юридична адреса: 01001, м. Київ,
вул. Хрещатик, 27-А;
код ЄДРПОУ 26409287
Голова Національної ради
Ольга ГЕРАСИМ’ЮК ______________________  
Голова Комісії з журналістської етики
Андрій КУЛИКОВ _____________


Перейти до вмісту