м. Київ «08» серпня 2023 року
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, в особі Голови Ольги Герасим’юк, яка діє на підставі Закону України «Про медіа», з однієї сторони, та
Національне агентство з питань запобігання корупції в особі Голови Олександра Новікова, який діє на підставі Закону України «Про запобігання корупції», з іншої сторони,
які надалі разом іменуються «Сторонами», зважаючи на спільні цілі у сфері запобігання та протидії корупції, враховуючи, що Сторони бажають співпрацювати за напрямами, які становлять взаємний інтерес, ґрунтуючись на принципах законності та взаємної співпраці для досягнення визначеної мети, уклали цей Меморандум про таке.
1. Мета і предмет
1.1. Метою цього Меморандуму є організація взаємодії та співробітництва Сторін для формування та практичної реалізації обміну інформацією, що спрямована на удосконалення санкційної політики в Україні.
1.2. Цей Меморандум є основою для розроблення і впровадження підходів та механізмів, спрямованих на розвиток взаємодії і співробітництва Сторін у межах повноважень, визначених Конституцією та законами України.
1.3. Цей Меморандум є документом, на підставі якого Сторони можуть здійснювати координацію своїх дій для досягнення мети, встановленої цим Меморандумом.
1.4. Сторони мають намір забезпечувати у межах законодавства України всебічну підтримку для налагодження співробітництва згідно з положеннями цього Меморандуму та інформувати одна одну про заходи, спрямовані на його розвиток.
2. Напрями співпраці
2.1. Сторони домовилися, що вони співпрацюватимуть у межах наявних ресурсів та своїх повноважень у таких напрямах:
2.1.1. Спільне опрацювання інформації або надання наявної в розпорядженні Сторін інформації щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до юридичних та фізичних осіб.
2.1.2. Опрацювання та збір інформації та/або інших матеріалів для звернення до уповноваженого центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв, щодо розгляду можливості внесення відповідних осіб до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.
2.1.3. Проведення досліджень та аналізу у сфері посилення спроможності державної санкційної політики.
2.1.4. Обмін інформацією, пов’язаною з реалізацією та моніторингом ефективності державної санкційної політики, застосуванням законодавства у цій сфері, іншою інформацією.
2.1.5. Проведення спільних заходів, у тому числі із залученням представників третіх сторін, спрямованих на вироблення підходів та механізмів реалізації цілей цього Меморандуму, у тому числі у форматі робочих зустрічей, круглих столів, семінарів, тренінгів, тематичних конференцій, публічних дискусій тощо.
2.1.6. Інші узгоджені напрями співпраці.
2.2. Під час реалізації цього Меморандуму Сторони можуть з дотриманням вимог законодавства України застосовувати будь-які інші форми співробітництва, що попередньо узгоджені Сторонами.
3. Організація взаємодії
3.1. Для практичної реалізації положень цього Меморандуму, забезпечення активної співпраці на основі партнерства, взаємодопомоги та підтримки Сторони домовилися:
3.1.1. Проводити зустрічі для цілей реалізації намірів згідно з цим Меморандумом, формат та регулярність яких Сторони визначають окремо.
3.1.2. Брати участь у реалізації державних ініціатив з питань, що відповідають меті та предмету цього Меморандуму.
3.1.3. Готувати інформаційні матеріали, що відповідають меті співробітництва, яка передбачена цим Меморандумом.
3.1.4. Створювати та забезпечувати діяльність спільних робочих груп, інших консультаційних та експертних об’єднань з метою реалізації цілей цього Меморандуму та розроблення пропозицій, які належать до предмета та цілей цього Меморандуму.
3.1.5. Організовувати та проводити спільні публічні заходи з актуальних питань, що належать до предмета та цілей цього Меморандуму, а також свою взаємодію у межах цього Меморандуму на офіційних вебсайтах Сторін.
3.1.6. Здійснювати будь-які інші форми співпраці, що попередньо узгоджені Сторонами.
3.2. Сторони погоджують перелік та графік заходів для цілей виконання цього Меморандуму.
4. Обов’язки Сторін
4.1. Сторони зобов’язуються всебічно взаємодіяти в рамках положень цього Меморандуму.
4.2. Сторони зобов’язуються активно та оперативно співпрацювати, керуючись принципами законності, партнерства, взаємодопомоги та взаємопідтримки.
4.3. Сторони зобов’язуються будувати взаємовідносини на основі доброчесного партнерства і захисту інтересів кожної із Сторін, створення режиму максимального сприяння.
4.4. Сторони можуть готувати інші документи (робочі плани, додаткові угоди, інші договори, протоколи виконання тощо), необхідні для максимальної та ефективної реалізації мети цього Меморандуму, які у разі їх підписання Сторонами будуть невід’ємною частиною цього Меморандуму.
4.5. Сторони зобов’язуються визначити контактних осіб для проведення консультацій̆ і розроблення пропозицій̆ щодо організації̈ спільної діяльності.
4.6. Сторони домовилися про те, що інформація, отримана ними у результаті реалізації цього Меморандуму, не є конфіденційною (крім інформації з обмеженим доступом та інформації, що містить персональні дані) і може передаватися третім особам або бути вільно оприлюднена, крім випадків, передбачених законодавством.
4.7. Збереження конфіденційності та захист інформації, що стала відома Сторонам у зв’язку з реалізацією цього Меморандуму, забезпечуються Сторонами відповідно до вимог законодавства України.
4.8. Сторони мають право вільно повідомляти про цей Меморандум будь-яких осіб та посилатися на дію цього Меморандуму під час оприлюднення інформації, отриманої у результаті реалізації цього Меморандуму, крім випадків, передбачених пунктами 4.6 та 4.7 цього Меморандуму.
5. Дата набрання чинності та строк дії
5.1. Цей Меморандум набирає чинності з дня його підписання та укладається на один рік. Дія Меморандуму автоматично продовжується на наступний річний термін, якщо жодна зі Сторін не пізніше як за один місяць до припинення дії цього Меморандуму письмово не повідомить іншу Сторону про свій намір припинити його дію.
5.2. З моменту підписання цього Меморандуму всі попередні угоди між Сторонами, що належать до предмета Меморандуму, втрачають силу.
5.3. Будь-які зміни чи доповнення до положень цього Меморандуму узгоджуються Сторонами у письмовому вигляді та набирають чинності після підписання уповноваженими представниками Сторін.
6. Інші умови
6.1. Сторони залишають за собою право на розірвання цього Меморандуму в односторонньому порядку, письмово повідомивши про це іншу Сторону не пізніше ніж за 30 (тридцять) календарних днів до дня припинення дії цього Меморандуму.
6.2. Співпраця Сторін у рамках цього Меморандуму здійснюється на основі принципів рівноправності, законності, взаємодопомоги, урахування взаємних інтересів та інтересів суспільства, оперативності, раціональності, конфіденційності інформації, отриманої у процесі співпраці.
6.3. Усі правовідносини, що виникають на підставі цього Меморандуму або пов’язані з ним, регулюються цим Меморандумом та нормами чинного законодавства України, а також звичаями ділового етикету, які застосовуються до таких правовідносин, на підставі принципів добросовісності, розумності та справедливості.
6.4. Цей Меморандум укладений при повному розумінні Сторонами його умов та термінології українською мовою у двох автентичних примірниках, які мають однакову юридичну силу (по одному для кожної із Сторін).
6.5. Цей Меморандум не створює будь-яких правових зобов’язань для його Сторін, не призводить до юридичних чи фінансових наслідків, не є цивільно-правовим та/або господарсько-правовим договором.
7.1. Будь-які зміни чи доповнення до цього Меморандуму вносяться тільки за письмовою згодою Сторін і стають його невід’ємною частиною.
7.2. Будь-які спірні питання щодо тлумачення або застосування положень цього Меморандуму вирішуються Сторонами шляхом проведення консультацій та переговорів і досягненням взаємної згоди.
7.3. Вся кореспонденція щодо виконання цього Меморандуму має надсилатись за такими адресами:
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення:
вул. Прорізна, 2, м. Київ, 01601,
або на електронну адресу: nrada@nrada.gov.ua
Контактний телефон: 044 270 55 25
Національне агентство з питань запобігання корупції:
бульв. Миколи Міхновського, 28, м. Київ, 01103,
або на електронну адресу: info@nazk.gov.ua
Контактний телефон: 044 200 06 94
7.3.1. Комунікація Сторін може відбуватися за допомогою й інших засобів зв’язку, які попередньо будуть узгоджені Сторонами.
Вчинено у місті Київ 08 серпня 2023 року у двох автентичних примірниках українською мовою (по одному примірнику кожній із Сторін).
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення ____________ Ольга ГЕРАСИМ’ЮК | Національне агентство з питань запобігання корупції ____________ Олександр НОВІКОВ |