м. Київ «19» січня 2024 року
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення (далі – Національна рада) в особі Голови – Герасим’юк Ольги Володимирівни, яка діє на підставі Закону України «Про медіа» та
Міністерство внутрішніх справ України (далі – МВС) в особі Міністра – Клименка Ігоря Володимировича, який діє на підставі Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 878,
будучи впевненими та переконаними в необхідності об’єднання зусиль, вважаючи, що захист національних інтересів України та прав користувачів медіа-сервісів, регулювання діяльності у сфері медіа відповідно до принципів прозорості, справедливості та неупередженості,
ураховуючи положення Конституції України, Закону України «Про медіа», Закону України «Про інформацію», Закону України «Про Національну поліцію», Європейської конвенції про транскордонне телебачення, Стратегії інформаційної безпеки України, затвердженої рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 15 жовтня 2021 року, введеного в дію Указом Президента від 28 грудня 2021 року № 685/2021 щодо протидії дезінформації та незаконної діяльності у сфері медіа Національна рада та МВС (далі – Сторони),
досягли взаєморозуміння в наступному:
1. Мета Меморандуму
1.1. Метою цього Меморандуму є консолідація зусиль Сторін, спрямованих на створення механізмів, які сприятимуть ефективній реалізації положень Закону України «Про медіа».
1.2. Цей Меморандум слід розглядати як основу для розробки подальших заходів, спрямованих на розвиток взаємодії і співробітництва Сторін у межах повноважень, визначених Конституцією та законами України.
1.3. Цей Меморандум є документом, на підставі якого Сторони можуть здійснювати координацію своїх дій для досягнення мети, установленої цим Меморандумом.
1.4. Сторони мають намір забезпечувати спільну підтримку для розвитку співробітництва згідно з положеннями цього Меморандуму та інформувати одна одну про заходи, спрямовані на його реалізацію.
2. Напрями співробітництва
2.1. Для досягнення мети цього Меморандуму, відповідно до своїх повноважень та в межах наявних ресурсів, Сторони співпрацюють у сфері інформаційного обміну на стадіях збору, моніторингу, обробки та аналізу інформації, яка містить ознаки дезінформації та порушення законодавства.
2.2. Сторони дійшли спільної згоди про те, що співробітництво буде реалізовуватися в межах компетенції та відповідно до законодавства України щодо:
– встановлення фактів порушення законодавства стосовно поширення на території України іноземних лінійних медіа;
– процедури встановлення осіб, винних у порушенні вимог Закону України «Про медіа», припинення неправомірних та незаконних дій суб’єктів у сфері медіа;
– організації заходів у сфері нагляду за діяльністю суб’єктів у сфері медіа;
– обміну аналітичною інформацією в межах компетенції;
– координації діяльності, спрямованої на зміцнення інформаційної безпеки держави;
– розробки спільних актів з питань реалізації цього Меморандуму з урахування наявних правових підстав.
2.3. Сторони домовилися підтримувати ділові стосунки та вживати, у межах чинного законодавства, необхідні заходи щодо забезпечення їх ефективності, сприяти розвитку інших форм співробітництва для досягнення мети Меморандуму.
3. Порядок взаємодії сторін
3.1. Співробітництво в межах цього Меморандуму базується на основі законодавства України, принципів верховенства права, законності, незалежності, об’єктивності, передбачуваності, правової визначеності, компетентності та професійності.
3.2. Сторони домовилися про те, що будь-яка інформація, отримана ними в результаті дії цього Меморандуму, не є конфіденційною і може передаватися третім особам або бути вільно оприлюднена, крім випадків, передбачених Конституцією України, законами України, у тому числі «Про інформацію», «Про захист персональних даних», а також коли одна Сторона при передачі інформації повідомила другу Сторону про заборону передавати або поширювати таку інформацію.
3.3. Сторони мають намір забезпечувати спільну підтримку для розвитку співробітництва згідно з положеннями цього Меморандуму та інформувати одна одну про заходи, спрямовані на його реалізацію.
4. Строки, порядок внесення змін і доповнень до Меморандуму
4.1. Цей Меморандум набирає чинності з дати його підписання уповноваженими представниками Сторін та діє впродовж п’яти років за умови, що жодна зі Сторін не заявить письмовим повідомленням не пізніш як за один місяць про свій намір припинити його дію. Якщо жодна зі Сторін не висловила бажання припинити дію Меморандуму, термін його дії буде автоматично подовжено на наступні п’ять років.
4.2. Будь-яка Сторона може розірвати цей Меморандум в односторонньому порядку, надіславши іншій Стороні цього Меморандуму письмове повідомлення щонайменше як за 10 (десять) календарних днів до фактичного дня розірвання. У цьому разі Меморандум припиняє свою дію через 10 (десять) днів з дати отримання іншою Стороною такого письмового повідомлення.
4.3. Будь-які зміни чи доповнення до положень цього Меморандуму узгоджуються Сторонами в письмовому вигляді та набирають чинності після підписання відповідної додаткової угоди уповноваженими представниками Сторін.
4.4. У разі припинення дії цього Меморандуму заходи, які було розпочато на виконання Меморандуму та не завершено протягом строку його дії, продовжуються до їх завершення відповідно до умов, які були попередньо узгоджені Сторонами.
5. Інші положення
5.1. Сторони розглядають цей Меморандум як декларацію про наміри, що не створює будь-яких правових зобов’язань для його Сторін, не призводить до юридичних чи фінансових наслідків, не є цивільно-правовим та/або господарсько-правовим договором.
5.2. Сторони намагаються уникати будь-яких непорозумінь та суперечок під час реалізації цього Меморандуму, а в разі виникнення спірних питань вирішують їх шляхом проведення переговорів та консультацій.
5.3. У випадках, не передбачених цим Меморандумом, Сторони керуються положеннями законодавства України.
5.4. Цей Меморандум укладено у двох оригінальних примірниках українською мовою, по одному примірнику для кожної Сторони, які мають однакову юридичну силу.
Голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення ____________ Ольга ГЕРАСИМ’ЮК | Міністр внутрішніх справ України ____________ Ігор КЛИМЕНКО |