Зі святом, захисники і захисниці України!

30.09.2023

Відтепер День захисників і захисниць України відзначатиметься щороку 1 жовтня. Це відносно молоде свято, засноване у 2014 році. У цей день вітають усіх, хто захищав і захищає територіальну цілісність та незалежність нашої держави: військових Збройних сил, Національної гвардії, ветеранів Другої світової війни та антитерористичної операції. 

Це свято є продовженням героїчних традицій нашого народу. Сила духу, мужність і свобода передається українцями з покоління в покоління. Сьогодні ми також відзначаємо День українського козацтва.  За всю нашу історію українці завжди боролися за свободу і незалежність від російського поневолення. Із 2014 року українцям знову доводиться стояти на захисті своєї свободи.

Серед тих, хто нині захищає Україну, і серед тих, хто, на жаль, загинув на полі бою, чиї подвиги ми згадуватимемо у цей день, – багато медійників, багато людей традиційно суто мирних професій, які за покликом серця змінили професію на найбільш шановану і найбільш героїчну – захисник, захисниця.

Національна рада щиро вітає захисників і захисниць України, які щодня роблять неймовірне, виборюючи нашу свободу і незалежність. Завдяки своїм титанічним зусиллям, волі та бажанню вони щодня наближають нас до перемоги.

Бажаємо міцності духу, незламної  віри і впевненості у кожній дії!

Сьогодні також згадуємо героїв минулого та вшановуємо пам’ять тих, хто загинув у боротьбі за незалежність України.  

Цієї неділі о 9.00 вся Україна на хвилину зупиниться, щоб мовчанням вшанувати подвиг найкращих синів і дочок України, які загинули, захищаючи нашу державу.

Центральні площі та вулиці українських міст. Хвилина мовчання. Хвилина шани.

Слава Україні!

Героям слава!