Запали свічку пам’яті 26 листопада!

25.11.2022

Щорічно в четверту суботу листопада громадяни України і люди в усьому світі вшановують пам’ять жертв голодоморів в Україні. Цьогоріч  ця дата припадає на суботу 26 листопада. У цей день виповнюється 90 років цієї трагічної сторінки в історії України. Національна рада закликає  всіх громадян запалити свічку пам’яті у цей день і вшанувати наших безневинно убієнних близьких і далеких родичів, схиливши голову у хвилині мовчання о 16:00.

У  ці дні, коли  проти українців держава-терорист  знову розв’язала нещадну війну і відкрито, як і 90-років тому, застосовує акти геноциду, особливо відчувається зв’язок поколінь. Так, росія змінила форми убивства мирних людей,  і тепер її терор шириться не як голодна смерть, а як бомбардування і знесення з лиця землі будинків, вулиць, цілих сіл і міст. Катування, розстріли, депортація – ось такий «рускій мір» прийшов на нашу землю. Скажений ворог б’є по нашій енергосистемі, тероризує світ обстрілами атомних станцій, погрожує брудною бомбою. Він чекає, що ми не витримаємо холоду, темряви, тиші в ефірі. Проте Україна – б’ється! Кожен із нас упевнений у Перемозі.

Подій 1932 33 років не можна забути, не можна пробачити. Про це треба говорити на всіх майданчиках світу, треба роз’яснювати – геноцид  в Україні був у 1921—1923-му, 1932 33-му, 1946 – 47 роках, російська держава практикує його і в цій війні, шантажуючи світ голодом. Кремлівська верхівка сповідує ті самі людиноненависницькі ідеали, поставивши собі за мету знищити Україну як державу, а українців як націю.

Саме тому цього року гасло вшанування пам’яті жертв Голодоморів звучить так: “Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо“.

Закликаємо українських громадян 26 листопада запалити свічку пам’яті у вікні, о 16 годині вшанувати пам’ять наших близьких і далеких родичів, земляків, що померли страшною голодною смертю 90 років тому, хвилиною скорботи.

Цього року Свічка пам’яті – це і символ нашої незламності, нашої жаги до Перемоги.

Слава Україні!