ЮНЕСКО відреагувало на загибель журналістки «Укрінформу» Тетяни Кулик

15.03.2025

ЮНЕСКО відреагувало на звернення Постійного Представництва України при ЮНЕСКО щодо загибелі української журналістки Тетяни Кулик внаслідок атаки дронів рф на Київщину 25 лютого цього року. 

Генеральна директорка ЮНЕСКО Одрі Азуле зробила заяву і закликала до ретельного та прозорого розслідування, аби злочинці були притягнуті до відповідальності.

«У ситуаціях конфлікту журналісти відіграють важливу роль в інформуванні світу, тому вони повинні бути захищені. Я повторюю свій заклик до дотримання міжнародного гуманітарного права, включаючи Резолюцію Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй 2222 про захист журналістів, медіа-фахівців та пов’язаного з ними персоналу в конфліктних ситуаціях.  Статус підтверджений у Пакті ООН про майбутнє», – сказала Одрі Азуле, генеральна директорка ЮНЕСКО.

До відома, Постпредством було проведено активну роботу з представниками Офісу Генерального директора ЮНЕСКО та пресслужбою Організації з метою забезпечення відповідної реакції ЮНЕСКО на загибель української журналістки Тетяни Кулик. Зокрема Постпредство надіслало 26 лютого на адресу делегацій держав-членів ЮНЕСКО, керівництва ЮНЕСКО, структурних підрозділів Секретаріату Організації Комунікацію щодо атаки дронів рф на Київщину 25 лютого цього року, в якій наголошувалось, що внаслідок війни рф проти України українські медіа, культурна, освітня та наукова спільноти зазнають важких втрат. Постпредство засудило жахливі воєнні злочини та звірства, вчинені росією проти нашої Держави та сфер мандату ЮНЕСКО. У Комунікації містився заклик до ЮНЕСКО посилити свої зусилля задля захисту цінностей ЮНЕСКО в Україні та відреагувати на ці воєнні злочини, скоєні росією.

Нагадаємо, Тетяна Кулик була журналісткою «Укрінформу», членкинею Національної спілки журналістів України, працювала головною редакторкою суспільно-політичних програм. Вона та її чоловік загинули у власному будинку в результаті удару безпілотника.

Генеральна директорка ЮНЕСКО повторно зробила таку заяву, раніше у жовтні 2024 року, на звернення Національного комітету Програми ЮНЕСКО «Інформація для всіх» (IFAP), вона закликала до прозорого розслідування смерті журналістки Вікторії Рощиної. Її тіло досі не передане родині, подробиці смерті й будь-яка інформація відсутні.


Перейти до вмісту