Європейська група регуляторів аудіовізуальних медіапослуг готується до реформування

17.04.2024

Ухвалення Європейського акта про свободу медіа (EMFA) передбачило реформування Європейської групи регуляторів аудіовізуальних медіапослуг (ERGA). Тепер організація готується пройти через реформування, адже із 2025 року має діяти Європейська рада медіапослуг (EBMS). Національна рада працює у складі ERGA як спостерігач.

Європейська група регуляторів аудіовізуальних медіапослуг (ERGA, Група) у своїй  заяві привітала ухвалення Європейського акта про свободу медіа (EMFA, Акт). Вона назвала його ключовим законодавчим актом для свободи і плюралізму медіа та важливим для європейських демократій.

Щоб належним чином втілити цей Акт у дію, Група активно готується до реформування у Європейську раду медіапослуг. Задля розробки ідей і пропозицій щодо цієї ради, формулювання її мети та багаторічної стратегії, створено інтенсивний робочий план на цей рік. Стратегія загалом визначить широкі пріоритети й цілі для перших років діяльності організації, а також процедурні правила, щоб забезпечити її безперебійне та ефективне функціонування.

На Європейську раду медіапослуг (EBMS) відповідно до Акта будуть покладені обов’язки високого рівня, пов’язані з як EMFA, так і Директивою про аудіовізуальні медіапослуги (AVMSD). Досягнення загальних цілей EMFA потребує збільшення технічних, людських, фінансових ресурсів для національних регуляторів, аби забезпечити їх ефективний внесок у діяльність EBMS.

Найближчими місяцями ERGA буде тісно й конструктивно співпрацювати з Європейською комісією. Також проводитиме консультації із зацікавленими сторонами, залученими до медіасектору, щоб підготуватися до запуску Європейської ради медіапослуг і бути готовою максимально впроваджувати EMFA, коли цей акт почне використовуватися.

Національна рада як спостерігач в ERGA матиме змогу стежити за процесом реформування Групи і підготовки до імплементації Європейського акта про свободу медіа.


Довідково:

Європейська група регуляторів аудіовізуальних медіапослуг (ERGA) складається з національних регуляторних органів у сфері аудіовізуальних медіапослуг. ERGA консультує Європейську комісію та сприяє співпраці між регуляторними органами в ЄС. Наприкінці 2023 року Національну раду як українського медіарегулятора запросили до роботи у складі ERGA у статусі спостерігача у зв’язку з набуттям Україною статусу кандидата на членство у ЄС.