Як медіа працювати з дитиною, яка зазнала сексуального насильства

21.11.2023

Висвітлення такої гострої теми, як сексуальне насильство над дітьми можливе і необхідне задля активізації усіх суспільних сил для запобігання таким випадкам і забезпечення дотримання прав дитини. Як робити це таким чином, щоб не травмувати дитину додатково, не порушити її права і не спричинитися до інших негативних наслідків, – описали психологи, науковці, правозахисники, фахівці у сфері медіа у Спільному акті узгодження № 1 «Захист дитини, яка зазнала сексуального насильства, при залученні до медіа-виробництва».

Із 2016 року в Національній раді працює робоча група із захисту прав дітей у медіа. На сьогодні нею напрацьовано 5 актів, які є саморегулівними документами індустрії. У листопаді 2016 року три телегрупи – «1+1 медіа», StarLightMedia, «Медіа Група Україна», а також Національна телекомпанія України та об’єднання місцевих і регіональних телерадіокомпаній Незалежна асоціація телерадіомовників підписали Спільний акт узгодження № 1.

Закон України «Про медіа» значно розширив коло суб’єктів, які потрапляють до сфери повноважень медіарегулятора, це, зокрема, і друковані, і онлайн-медіа. Не всі медіа обізнані з напрацьованими спільними рекомендаціями для медіаіндустрії.

Національна рада розповідає суб’єктам у сфері медіа про перший Спільний акт узгодження № 1 «Захист дитини, яка зазнала сексуального насильства, при залученні до медіа-виробництва». Закликаємо зважати на його положення і дотримуватися напрацьованих за участі медіаіндустрії правил. Пам’ятаймо про права кожної дитини і її потребу в захисті та повазі.

У наступній нашій розповіді йтиметься про Спільний акт узгодження № 2 «Висвітлення засобами масової інформації теми суїциду».