Валентин Коваль взяв участь у 3-му засіданні Керівної групи проєкту ЄС і РЄ «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні»

16.06.2021

Перший заступник голови Національної ради Валентин Коваль 16 червня взяв участь у 3-му засіданні Керівної групи проєкту ЄС і РЄ «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні». Метою заходу було проаналізувати досягнуті результати, обговорити ризики і виклики, з якими стикаються партнери проєкту, і надати рекомендації для досягнення намічених цілей.

Національна рада є одним із бенефіціарів зазначеного проєкту Ради Європи і Європейського Союзу і неодноразово отримувала міжнародну підтримку як у питаннях реформування медіагалузі, так і в реалізації своїх навчальних ініціатив. Велика кількість організованих заходів і зроблених добрих справ є тим підґрунтям, яке формує вдячність національного регулятора своїм європейським колегам, сказав під час свого виступу Валентин Коваль.

«Напевне, це єдиний партнер, з яким ми дивимося вперед разом. У нас немає жодних протиріч, і наша співпраця злагоджена. Дуже хотіли б, щоб так було й надалі», – сказав він.

Серед численних реалізованих проєктів – підтримка в проведенні конференцій громадських організацій та асоціацій з обрання членів Наглядової ради суспільного мовника, організація вебінарів для працівників регулятора та індустрії і, що особливо важливо для Національної ради, – сприяння у популяризації та просуванні необхідності оновлення медійного законодавства.

Дивлячись у майбутнє, Національна рада сподівається, що Україна все ж таки виконає свої зобов’язання перед Європою і оновить медійне законодавство, зауважив Валентин Коваль. Зі свого боку регуляторний орган докладає для цього досить багато зусиль і робить усе можливе – це і інформаційна, організаційна підтримка, і консультації щодо тих чи інших аспектів діяльності медіа та регулятора. Нове законодавство, за словами першого заступника голови Національної ради, не тільки надасть можливості нового якіснішого регулювання галузі, а й дасть новий поштовх індустрії – як традиційній телевізійній і радійній, так і індустрії друкованої преси та онлайн, яка потрапляє у сферу регулювання Національної ради в новому законі про медіа. У ньому, зауважив Валентин Коваль,  багато чого змінюється відповідно до демократичних європейських засад. «Це може справді бути поштовхом для розвитку медіа в Україні», – сказав він.

Також Валентин Коваль привітав Миколу Чернотицького з обранням на посаду голови правління АТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України». Він висловив сподівання, що розпочатий суспільним мовником курс залишиться незмінним  і  прогресивне оновлення Національної суспільної телерадіокомпанії України триватиме й надалі.