Уляна Фещук перебуває із робочим візитом у Литві

22.12.2017

Заступник голови Національної ради Уляна Фещук 22 грудня у рамках робочого візиту до  Литовської Республіки зустрілася з головою Комісії з питань радіо і телебачення Литви Едмундасом Вайтекунасом і заступником голови Комісії Мантасом Мартісіусом.

Під час зустрічі обговорювалося питання повноважень регуляторного органу у сфері надання телерадіопослуг Литовської Республіки, зокрема інструменти забезпечення незалежності та юридичної спроможності Комісії з питань радіо і телебачення. Йшлося про особливості імплементації норм загальноєвропейського законодавства у сфері аудіовізуальних послуг на національному рівні.

Учасники зустрічі обговорили питання забезпечення національної інформаційної безпеки, враховуючи ті виклики, що постали для інформаційного простору Литви від російських пропагандистських медіаресурсів. Представники литовського регулятора ознайомили з випадками пропаганди та дезінформації російськомовних медіа і розповіли про шляхи протидії цим явищам. Зі свого боку Уляна Фещук представила позицію Національної ради щодо підходів до захисту національного медіапростору в умовах інформаційної і військової агресії Російської Федерації. Обидві сторони зійшлися на думці про важливість застосування збалансованих регуляторних підходів та інструментів задля забезпечення інформаційної безпеки і водночас гарантування плюралізму медіа.

Під час зустрічі також обговорювалися практичні аспекти забезпечення прозорості медіавласності у Литві. Розглядався досвід створення порталу S.T.I.R.N.A, який з 1996 року в зручному та доступному широкій громадськості форматі у взаємодії з медіарегулятором і Міністерством культури Литовської Республіки формує і розміщує інформацію про структуру власності литовських ЗМІ.

Сторони також обговорили досвід литовського регулятора у питаннях захисту дітей від шкідливої інформації медіа, адже для України ця тема нині є особливо актуальною.