
Про основні правила кібербезпеки 7 травня говорили у Хмельницькому під час практичного семінару для регіональних медіа «Сучасні цифрові ризики в медіасфері», який організували Національна рада та Служба безпеки України.
Протягом перших трьох років повномасштабного вторгнення зафіксовано більше 120 кібератак на українські медіа. Помилково вважати, що об’єктами таких атак стають лише загальнонаціональні медіа. Окремим регіональним і місцевим медіа Хмельниччини також довелося «відбивати» атаки на свої ресурси, зазначила у вступному слові представниця Національної ради у Хмельницькій області Олена Гавінська. Тому проведення таких тренінгів для місцевих і регіональних медіа, під час яких можна отримати практичні поради, як захистити своє медіа від втручань і розібрати конкретні кейси, є надзвичайно корисним й актуальним.

Керівник регіонального центру забезпечення кібербезпеки СБУ відзначив роль медійників у просвітницькій роботі серед населення щодо основ кібергігієни, розвінчуванні та спростуванні ворожих фейків, протидії ІПСО. Разом з тим, медійники та медіа, у яких вони працюють, самі стають об’єктами кібератак ворожих хакерських угруповань з метою поширення дезінформації та підриву довіри до українських медіа.
«Тому Служба безпеки та зокрема фахівці кіберпідрозділів відкриті до співпраці з медіа та готові надавати допомогу з питань кіберзахисту».
Під час семінару співробітники кіберпідрозділу СБУ зупинилися на основних правилах кібербезпеки та ландшафті кіберзагроз, розповіли, як підвищити рівень кібербезпеки мобільних пристроїв і персональних комп’ютерів.
«Кібербезпека – це передусім про щоденні звички, такі як надійні паролі, різні для різних застосунків, двофакторну автентифікацію, уважність при переході за посиланнями, перевірку відправника повідомлення тощо», – наголосили кіберфахівці СБУ.

Захід проведено у рамках Меморандуму про взаємодію між Національною радою та Службою безпеки України, підписаного з метою посилення співпраці у сфері кіберзахисту та протидії кіберзагрозам.

