Пленарна сесія конференції ОБСЄ 5 жовтня була присвячена проблематиці толерантності і недискримінації в державах-учасницях ОБСЄ. У рамках обговорення цих проблем перший заступник голови Національної ради Валентин Коваль дав учасникам конференції кілька практичних порад щодо подолання цих гострих проблем.
Організатори конференції зазначили, що для багатьох представників різних етнічних, релігійних чи інших груп регіону ОБСЄ прояви нетерпимості, дискримінації і злочини на ґрунті ненависті, в тому числі онлайн, є реальністю. Для подолання цих жахливих проявів украй важливою є співпраця між державними органами влади та організаціями громадянського суспільства.
Представники держав-учасниць ОБСЄ під час цього тематичного пленарного засідання ділилися насамперед численними проблемами і своїм досвідом у їх вирішенні – зробленими кроками, отриманими уроками, викликами і рекомендаціями.
Валентин Коваль навів приклад роботи регулятора з різними суспільними інститутами і державними органами – національними і релігійними спільнотами, організаціями, що опікуються правами осіб з інвалідністю, ветеранів, військових тощо.
Проведені консультації мали важливе завдання – напрацювати проєкт критеріїв віднесення інформації до різних форм ксенофобії і стигматизації в медіа. Надалі ці документи стануть основою для подальшої роботи над кодексами мовлення та інформування, що мають з’явитися у процесі роботи органів спільного регулювання.
Також надалі регулятору в процесі діяльності допомагатимуть робочі групи, про створення яких домовилися медіарегулятор і експертне середовище.