Телеканал «TV XXI» вилучено із переліку іноземних програм, дозволених для ретрансляції

21.02.2019

Національна рада на засіданні 21 лютого ухвалила рішення вилучити телеканал «TV XXI», що має юрисдикцію Латвії, із Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України.

Ретрансляцію в Україні телеканалу «TV XXI»  було дозволено рішенням Національної ради від 2 квітня 2008 року № 652.

Здійснивши 9 листопада 2018 року моніторинг зазначеного мовника, Національна рада виявила інформаційну заставку з текстом: «Свидетельство о регистрации средства массовой информации ТВ – 21М за № Эл№ФС77-49537 от 26 апреля 2012 выдано Федеральной службой по надзору в сфере связи, информационных технологий и массовых коммуникаций (Роскомнадзор)».

Крім того, 8 листопада в ефірі телеканалу транслювалася  регіональна реклама з такими елементами: «Вижн Визор», «Пауэр Гроу Комб»,  «Ливингтон Трипл Слайсер», «Светящий трек» − з оплатою в рублях, посиланням на російський сайт www.tvsale.ru та адресу пункту продажу у вигляді рухомого рядка: ООО «Регион маркет SХS», 127018, г. Москва, ул. Складочная, д.1, стр.1 подъезд 5, этаж 2, офіс 2029, ОГРН 1157744514456.

Український регулятор звернувся до Національної ради з питань електронних медіа Латвійської Республіки за роз’ясненням щодо правових підстав розповсюдження на території України програми «TV XXI» з європейською ліцензією, щодо реклами, розміщеної суб’єктами рекламної діяльності Російської Федерації, а також поширюваної інформації про дозвільні документи іншої країни, зокрема свідоцтво про реєстрацію телемовника, що видане Федеральною службою з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій Російської Федерації. У відповідь було повідомлено, що 26 червня 2018 року ліцензію компанії «ТV-21R» (SIA «TV-21R»), Latvia, на мовлення для іноземної програми «TV XXI» було анульовано.

З огляду на ці обставини Національна рада ухвалила вилучити телеканал «TV ХХІ» з переліку програм, дозволених для ретрансляції.