Свобода слова – основа демократії!

15.09.2023

15 вересня щороку відзначається Міжнародний день демократії. Таке рішення було ухвалено Генеральною асамблеєю ООН у 2007 році. Головною метою цього дня є привернення уваги до того, наскільки цінними для кожного громадянина є свобода думки та дотримання прав людини.

Демократія – це постійний процес самовдосконалення, самовизначення та боротьби за краще «завтра». Це не тільки форма управління, а й спосіб життя, де кожен голос має значення і думка кожного важлива.

Основою демократії є свобода слова. Свобода слова – це універсальна цінність та відповідальність. Йдеться не тільки про журналістику, а загалом про право мати голос, а отже, відстоювати особисті й колективні інтереси. В умовах воєнного часу журналістика в Україні опинилася в найскладнішій ситуації за весь час нашої незалежності. Найгірша ситуація – на тимчасово окупованих територіях, де немає жодної свободи слова.

Та незважаючи на небезпеку, брак ресурсів і перешкоди ворога, навіть у таких складних умовах українські медійники продовжують працювати. Бути голосом тих, хто не має такої можливості. Показувати світу справжню картину подій, які відбуваються в Україні. Доносити до світу те, що Україна бореться за основні демократичні цінності: свободу, рівність, справедливість, толерантність, повагу тощо.

Сьогодні Україна щодня захищає свою демократію й свободу у страшній війні з російськими окупантами. І отримає перемогу, адже ця війна з рф є загрозою не тільки для демократії нашої держави, а й усього світу. Україна вдячна світовій спільноті за підтримку і допомогу у цій боротьбі.

Дякуємо кожному, хто бореться за світле майбутнє незалежної та демократичної України!