Стокгольмська конференція зі свободи медіа в регіоні ОБСЄ

12.05.2021

18 – 19 травня 2021 року у форматі відеоконференції відбудеться Стокгольмська конференція зі свободи медіа в регіоні ОБСЄ, в якій візьме участь відповідальний секретар Національної ради Юрій Зіневич.

Захід організовано в рамках Шведського головування в ОБСЄ за підтримки Представника ОБСЄ зі свободи слова Терези Рібейро.

Конференція міститиме 4 панельні сесії:

Сесія І

«Просування безпечного медіасередовища шляхом впровадження національних стратегій, планів та провідних практик»

Планується обговорити роль державних органів у забезпеченні виконання міжнародних зобов’язань, що пов’язані із дотриманням прав людини, демократії та верховенства права, а також гендерної рівності. Особливу увагу буде зосереджено на впровадженні ефективних механізмів захисту від порушень прав людини в мережі Інтернет, в першу чергу спрямованих на жінок-журналісток, в тому числі протидії переслідуванню, насильству та залякуванню жінок-журналісток в онлайн-світі.

Сесія ІІ

«Плюралістичне медіасередовище»

В рамках сесії відбудеться обмін думками та провідними практиками щодо забезпечення незалежності медіа як важливого елементу у системі протидії фейковим новинам та дезінформації. Планується проаналізувати вплив діяльності національних регуляторних органів на підвищення рівня різноманітності медіасередовища: збалансоване функціонування медіа різних форм власності (суспільне мовлення, комерційне мовлення, некомерційне мовлення тощо). Буде розглянуто напрямки найбільш ефективного інвестування державами-членами у якісний контент суспільних мовників, просування стійких бізнес-моделей з метою збереження плюралістичного медіаландшафту, особливо з огляду на зменшення прибутків від реклами та економічних викликів, пов’язаних із пандемією. 

Сесія ІІІ

«Прозорість діяльності державних органів»

Сесія буде зосереджена на обговоренні особливостей національного законодавства держав-членів щодо відкритого доступу до діяльності органів державної влади, а також імплементації Конвенції про доступ до офіційних документів (Тромська Конвенція), яка набула чинності 1 грудня 2020 року.

 Сесія ІV

«Роль медіа у забезпеченні демократичних процесів, в тому числі виборчих кампаній»

Сесія дасть можливість переглянути чинні зобов’язання та стандарти щодо незалежних медіа як основної передумови демократичних виборів, проаналізувати виклики, вивчити останні практичні кейси в медіасередовищі з такої проблематики та визначити найбільш ефективні та провідні практики.