Розпочався дводенний семінар для працівників секретаріатів Національної ради, присвячений виборам і проведенню моніторингу ЗМІ

28.09.2015

28 – 29 вересня в Національній раді триває дводенний експертний семінар «Регулювання у сфері медіа під час виборів. Особливості здійснення моніторингу мовлення ТРО в умовах протидії інформаційним загрозам», організований у рамках Спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні». У ньому беруть участь працівники управління контролю та аналізу телерадіоорганізацій, секретаріатів Національної ради в областях та інші фахівці регуляторного органу. Ведучий семінару – експерт Ради Європи Расто Кужель.

Вітаючи присутніх, голова Національної  ради Юрій Артеменко зауважив, що подібного семінару давно очікували, оскільки він дає можливість поспілкуватися із працівниками в областях, які безпосередньо роблять моніторинг програм, здійснюють перевірки компаній. Він подякував Раді Європи за підтримку й організацію заходу. Хоча програма «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні» завершується цього року, на переконання Юрія Артеменка, необхідно, щоби співпраця в рамках діяльності Ради Європи в той чи інший спосіб тривала. Адже завдяки активній підтримці європейських колег національний регулятор отримує багато корисного для власного досвіду – це і тренінги, навчання, консультації, ознайомчі поїздки, напрацювання нормативно-правової бази, практичні поради й рекомендації тощо. Юрій Артеменко також стисло окреслив основні напрями роботи регулятора сьогодні. Найбільше опіки – законопроектам про аудіовізуальні послуги, прозорість медіа-власності, проекту про розміри штрафів. Намагатиметься Національна рада і підштовхнути телерадіоорганізації до саморегуляції шляхом напрацювання й підписання кодексу мовлення.

Зі свого боку керівник Спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи Роман Шлапак зазначив, що європейські колеги охоче підтримують українські перетворення, оскільки вважають, що це справді важливо. Зокрема, сьогоднішній семінар сприятиме напрацюванню на практичному рівні системи інституційного моніторингу. Він також повідомив, що вже достеменно відомо – програма матиме продовження, однак необхідно виставити правильні акценти для подальшої роботи.

Під час дводенного експертного семінару учасники заходу обговорять низку питань, які передусім стосуються повноважень регуляторного органу здійснювати нагляд за дотриманням ЗМІ виборчого законодавства, моніторити висвітлення ними перебігу виборчої кампанії. Багато уваги буде приділено методології проведення моніторингу, ключовим аспектам, на яких він будується. Расто Кужель зокрема представить напрацьований ним для Національної ради документ – Методику моніторингу ЗМІ під час виборів – і розкаже про особливості свого багаторічного досвіду роботи у цій царині.

Йтиметься і про специфіку проведення Національною радою моніторингів виборчих кампаній у регіонах, особливості й типові порушення телерадіоорганізаціями виборчого законодавства, юридичні та організаційні аспекти. Учасники експертного семінару виконають і практичні завдання, матимуть змогу поставити запитання й отримати на них відповіді.