Медіарегулятор взяв участь у роботі Національного кластера України з інформаційної стійкості

22.11.2023

21 листопада у м. Кракові, Республіка Польща, відбулося третє міжнародне засідання Національного кластера України з інформаційної стійкості на тему «Глобальна інформаційна стійкість: внесок України у міжнародну безпеку». Українську делегацію представляли фахівці апарату РНБО України, Національної ради, МЗС, МКІП, Міноборони, СБУ, Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, Центру протидії дезінформації.

На запрошення Фонду цивільних досліджень та розвитку США (CRDF Global) і за сприяння РНБО України Національну раду представляли працівники апарату – Сергій Тимощук, заступник начальника відділу аналізу контенту програм, проведення досліджень у сфері медіа, та Ігор Тимофєєв, головний спеціаліст цього відділу.

Основним завданням Кластера є ефективна взаємодія й обмін кращими практиками, фаховими напрацюваннями державних органів і громадського сектору, залучених до реалізації заходів із протидії інформаційному впливу пропагандистських медіа країни-агресорки.

Із доповідями виступили представники держорганів та експертного середовища зі США, Франції, Швеції, Естонії, Румунії, Молдови, Польщі та України. Працівники медіарегулятора взяли участь у роботі чотирьох дискусійних панелей і представили доповідь-презентацію на тему «Проблеми застосування санкцій до країни-агресорки, пропозиції та рекомендації щодо удосконалення санкційної політики та інших заходів з припинення поширення пропаганди та дезінформації рф у світі».

Сергій Тимощук і Ігор Тимофєєв поінформували учасників Кластера:

  • про сучасні виклики й загрози у медійній сфері, з якими стикається Україна у зв’язку з неспровокованою збройною агресією і вторгненням рф в Україну;
  • напрями діяльності та заходи реагування регулятора на ці виклики й загрози;
  • звернули увагу присутніх на той факт, що російські медіа пропагують і виправдовують війну, терористичні методи її ведення, геноцид українського народу, депортацію українських дітей до рф, сприяють вчиненню воєнних злочинів, злочинів проти людяності, а тому їх поширення у світі має бути цілком заборонене відповідно до норм міжнародного права.

Представники Національної ради запропонували шляхи і способи посилення спроможностей і стійкості України у протистоянні впливу пропаганди та дезінформації рф, а також можливі напрями міжнародної співпраці у цій сфері.