Національна рада: Регіональний вимір – Суми

28.07.2023

В Охтирці на 48 ТВК розпочав мовлення місцевий телеканал «Пульсар-TV». Представники ЮНЕСКО відвідали Сумщину, щоб дізнатися, як працюють журналісти на прикордонні. Про те, чим ділилися медійники з іноземними гостями, – далі.

Представниця Національної ради у Сумській області Лариса Якубенко взяла участь у зустрічі представників медіа краю з Терезою Кхорбахер, проєктною співробітницею з питань безпеки журналістів, свободи слова та доступу до інформації Бюро ЮНЕСКО в Україні.

  • Обговорили проблеми, з якими стикаються медіа прикордонної Сумщини і питання організації допомоги журналістам – організації навчання, надання необхідного для роботи в умовах блекауту обладнання, створення грантових проєктів.
  • Безперебійна робота локальних медіа на прикордонних територіях особливо важлива, оскільки, коли вони припиняють роботу, посилюється сигнал російського радіо. Завдяки ЮНЕСКО у цьому році дві місцеві телерадіокомпанії – в Конотопі та Шостці – отримали генератори.
  • Засновниця інформаційного ресурсу «КордонМедіа» Альона Яцина наголосила на потребі навчати журналістів і операторів тактичній медицині, адже вони працюють в умовах, наближених до бойових. Близьке розташування редакцій деяких друкованих медіа від російського кордону (5 км), вимагає посилених заходів безпеки і засобів захисту журналістів (бронежилетів, касок тощо).

24 липня м. Охтирці розпочала багатоканальне місцеве телевізійне мовлення на 1 програмі 48 ТВК Телерадіокомпанія «Пульсар-РТБ» (логотип – «Пульсар-TV»), м. Охтирка Сумської області.

  • Компанія наприкінці 2021 року стала переможцем конкурсу на мовлення у стандарті DVB-Т2, а також взяла на себе зобов’язання оператора локального мультиплексу.
  • Перед початком повномасштабного вторгнення вона мала повну технічну готовність до переходу на цифрове мовлення: передавач та інше обладнання були придбані і протестовані. Однак внаслідок активних бойових дій у місті в лютому березні 2022 року підприємство не змогло вчасно розпочати цифрове мовлення.
  • У червні цього року в телерадіокомпанії завершився термін дії ліцензії на аналогове мовлення, тож мовник провів підготовчі роботи, протестував ефір у цифровому форматі і перейшов на багатоканальне мовлення. Територія покриття цифровим сигналом «Пульсар-TV» – м. Охтирка і території прилеглих громад Охтирського району.