ПРЕДСТАВНИКИ РАДІОГРУП 18 ЛИПНЯ ЗУСТРІЛИСЯ З ЧЛЕНАМИ НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ І КЕРІВНИКАМИ СТРУКТУРНИХ ПІДРОЗДІЛІВ ДЕРЖАВНОГО ОРГАНУ, ЩОБ ОБГОВОРИТИ МЕХАНІЗМ ВИКОНАННЯ РАДІОСТАНЦІЯМИ НОРМ ЗАКОНУ ПРО КВОТИ УКРАЇНОМОВНИХ ПІСЕНЬ, УТОЧНИТИ ДЕЯКІ ДЕТАЛІ ВЕДЕННЯ МОНІТОРИНГУ ТА ПАРАМЕТРІВ ВИЗНАЧЕННЯ ЧАСТКИ ДЕРЖАВНОЇ МОВИ У ПРОГРАМАХ І ПЕРЕДАЧАХ.
Представники радіогруп 18 липня зустрілися з членами Національної ради і керівниками структурних підрозділів державного органу, щоб обговорити механізм виконання радіостанціями норм закону про квоти україномовних пісень, уточнити деякі деталі ведення моніторингу та параметрів визначення частки державної мови у програмах і передачах.
Чимало питань, що базуються на практичному досвіді, виникли в представників радіоіндустрії у зв’язку з ухваленням Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо частки музичних творів державною мовою у програмах телерадіоорганізацій». Наприклад, їх цікавило, в яку квоту зараховуватиметься пісня, виконана двома чи більше мовами, чи аудіотвір, у якого 95% – інструментальна музика і час від часу звучить одна фраза або наявна лише одна строфа; як бути із діалектами; чи обсяг українських творів у ефірі рахуватиметься посекундно чи за кожною піснею; чи враховуватимуться до мови ведення ефіру джингли й анонси передач; який метод підрахунку мови ведення програм тощо.

Учасники зустрічі висловили пропозиції щодо врегулювання зазначених питань і домовилися доопрацювати до кінця липня пропозиції щодо тих моментів, які виявилися найбільш спірними. Наприкінці серпня планується провести ще одну зустріч для остаточного узгодження позицій.
<31716,12>
Національна рада також погодилася на пропозицію галузі упродовж нетривалого часу до набуття чинності зазначеним законом – із 15 жовтня по 8 листопада 2016 року – дати можливість мовникам протестувати виконання ними нових норм законодавства про телебачення і радіомовлення. Радіостанції зможуть надіслати записи своїх ефірів регуляторному органові, щоб зрозуміти, чи однаковими є кількісні показники щодо квот україномовних пісень та мови ведення ефіру при підрахунку їх радіостанціями та регулятором.
<31716,14>
Голова Національної ради Юрій Артеменко під час зустрічі наголосив: «Враховуючи, що закон резонансний, ми будемо дуже жорстко стежити за його виконанням». Він також повідомив, що нині є ініціатива щодо розробки законопроекту, який би визначав частку ведення програм і передач українською мовою і на телебаченні. Юрій Артеменко закликав радіогалузь бути більш ініціативною. «Будь-яка ваша ініціатива, спрямована на розвиток ринку, на патріотизм, на створення свого національного продукту, вітається», – сказав він.
<31716,15>
У зустрічі від Національної ради взяли участь заступник голови Уляна Фещук, члени Національної ради Олександр Ільяшенко і Сергій Костинський, працівники управління контролю та аналізу телерадіоорганізацій та інших структурних підрозділів.