Про впровадження медіареформи в Україні – Валентин Коваль на засіданні EPRA

19.10.2023

Під час 58-го засідання Європейської платформи регуляторних органів EPRA, що відбувається в Бухаресті, перший заступник голови Національної ради Валентин Коваль розповів про останні зміни в житті і діяльності медіаіндустрії та медіарегулятора України.

Передусім він подякував партнерам за підтримку України, особливо тим країнам, що зробили можливим для українців, які опинилися на їхніх територіях, слухати і дивитися новини рідною мовою.

Також Валентин Коваль повідомив, що Національна рада майже завершила підготовку нормативно-правових актів, які були необхідні у зв’язку з ухваленням Закону України «Про медіа». На завершальній стадії зараз робота над стратегією регулятора, і є сподівання затвердити її вже на початку листопада.

«Наші серця і думки зараз із колегами і народом Ізраїлю», – сказав Валентин Коваль. Щоб запобігти появі дискримінаційних матеріалів, регулятор уже звернувся до українських медіа з рекомендаціями, як не допустити мови ворожнечі. Було, зокрема, наголошено на необхідності відрізняти релігію від тероризму. «Зараз це важливо для всієї планети: відрізняти віру від сил деструкції», – додав він.

Перший заступник голови медіарегулятора подякував Румунії за чудову організацію засідання EPRA і побажав усім успіху.

У засіданні Європейської платформи регуляторних органів беруть участь 129 представників європейських медіарегуляторів.

Пленарне засідання EPRA присвячене останнім подіям на платформі і серед її членів, а також обговоренню внутрішніх питань, зокрема розробці нової стратегії. Члени EPRA матимуть нагоду для подальшого обговорення тем «Медіа та інформація для суспільного блага» – з особливим акцентом на «ринок медіа для суспільного блага» – і «Майбутнє доставки контенту».