Медіаграмотність – одна із запорук захисту інформаційного простору прикордоння. Тож інформуванню населення на семінарах і спеціальних навчаннях приділяється велика увага на Чернігівщині. До спікерів на цю тему долучилася і представниця Національної ради в області Ірина Сенченко.

Вона повідомила про те, що регуляторний орган постійно проводить моніторинги, спрямовані на виявлення мови ворожнечі. Окрім цього, поширення в медіа фейкової інформації про СOVID-19 змусило Національну раду запровадити спеціальний моніторинг і відстежувати появу в ЗМІ таких небезпечних повідомлень. «У разі поширення інформації, яка може погіршити епідеміологічну ситуацію і завдати шкоди здоров’ю, регулятор застосовуватиме санкції до ліцензіатів», – розповіла Ірина Сенченко.
Вона також наголосила на важливості критичного споживання інформації. Адже ми маємо не лише інформаційний контент в онлайн-просторі, який ніким не регулюється, а й засилля пропаганди на прикордонних територіях від теле- і радіоканалів Російської Федерації.

Представниця Національної ради ознайомила учасників курсу з особливостями телерадіоінформаційного середовища Чернігівської області. Вона підкреслила, що, зважаючи на прикордонне розташування області, вагомою ланкою протидії пропаганді є діяльність вітчизняних мовників. «Надзвичайно важливо не лише фіксувати ворожий контент, а й мати достойну протидію у вигляді свого місцевого мовника. Останнє засідання регулятора стало важливим для прикордонної Чернігівщини, адже серед вільних радіочастот були ті, які розташовані в населених пунктах безпосередньо поблизу кордону», – сказала Ірина Сенченко.
Так, за результатами конкурсу в містах Городні, Седнові і селі Линовиці, що територіально віддалені на 20 – 30 км від кордону, невдовзі має з’явитися радіо «ОneFM», в місті Семенівці – «Українське радіо», а в самому Чернігові – «ТІМ ФМ». Саме мовлення громад як третій вид мовлення поряд із комерційним і суспільним вперше виділений окремо в українському законодавстві саме в проєкті закону «Про медіа».

До навчального семінару також долучилася Ольга Чернякова, відповідальний секретар Чернігівської обласної організації НСЖУ, яка зупинилася на особливостях комунікативних можливостей органів влади у соціальних мережах, важливості критичного мислення в розрізі медіаграмотності. Як комунікувати проблемні та конфліктні ситуації на публічній службі ішлося у виступі Алли Скорик, шеф-редакторки новин на суспільному телебаченні «UA: Чернігів». А медіаекспертка і журналістка Вікторія Сидорова зосередила увагу учасників на основах успішної співпраці публічних службовців зі ЗМІ.
Захід був організований Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій. Участь у навчанні взяло понад 100 публічних службовців регіону – працівники апаратів виконкомів рад територіальних громад, районних рад, апаратів райдержадміністрацій, структурних підрозділів облдержадміністрації Чернігівщини.