Представник регулятора взяв участь у засіданні Національної комісії з питань кримськотатарської мови

23.11.2023

Представник Національної ради в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Володимир Ляшенко взяв участь у засіданні Національної комісії з питань кримськотатарської мови. Захід відбувся 22 листопада у форматі онлайн під головуванням Віце-прем’єр міністерки України – Міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук.

Під час засідання Комісії обговорювалися питання:

  • правопису кримськотатарської мови з використанням її алфавіту на основі латинської графіки;
  • підготовки вчителів кримськотатарської мови;
  • необхідності використання кримськотатарської мови для позначення історичних кримськотатарських назв у медіа, наукових працях, на дорожніх вказівниках та при виготовленні карт;
  • започаткування державної відзнаки за особливий внесок у забезпечення розвитку і популяризацію кримськотатарської мови.

Володимир Ляшенко нагадав присутнім, що з набуттям чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою Автономної Республіки Крим» на території Кримського півострова змінилися назви 5 районів, 1 міста, 10 селищ міського типу, 2 селищ і 58 сіл. На мапі українського Криму з’явилися нові назви: Яни Капу, Старий Млин та відновлені історичні назви: Курман, Албат, Тарханкут, Єди-Кую, Ічкі, Яслям-Терек, Долосси тощо. Він наголосив на необхідності використання цих топонімів в українському інформаційному просторі:

«Окупанти всіляко намагаються утримувати в інформаційному просторі радянські або окупаційні назви. Наша ціль – звільнити від них не лише територію, а й інформаційний простір України й Криму як його невід’ємної частини

За результатами засідання Національної комісії з питань кримськотатарської мови будуть розроблені заходи, які сприятимуть зростанню кількості контенту кримськотатарською мовою, популяризації мови, можливості її вивчення та поширення застосування у побуті й загальному вжитку.

У засіданні також взяли участь представники органів виконавчої влади України, Меджлісу кримськотатарського народу, Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.

Довідково:

В Україні кримськотатарською мовою розмовляють більш як 300 тис. громадян, а в усьому світі – близько 6 мільйонів, враховуючи кримськотатарські діаспори в різних країнах світу.