Переможницею премії Гільєрмо Кано 2020 року стала Джінет Бедоя Ліма

14.12.2020

У рамках святкування Всесвітнього дня свободи преси під час Всесвітньої конференції з питань свободи преси відбулося нагородження переможниці премії Гільєрмо Кано Джінет Бедої Ліми.

Всесвітня премія Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) імені Гільєрмо Кано за вклад у справу свободи преси була заснована у 1997 році. Премія названа на честь колумбійського журналіста Гільєрмо Кано, який був вбитий поряд із будівлею газети «El Espectador», що у місті Боготі, Колумбія, 17 грудня 1986 року. Кано став жертвою злочинних угрупувань, які займалися незаконним обігом наркотичних засобів, діяльність яких він безстрашно викривав, таким чином застерігаючи колумбійське суспільство від можливих негативних наслідків. Життя Гільєрмо Кано, його хоробрість і просування принципів незалежної журналістики, а також завзяття, з яким він боровся за майбутнє своєї країни, надихає журналістів усіх країн світу.

Доля Гільєрмо Кано стала яскравим прикладом того, яку високу ціну платять журналісти, займаючись професійною діяльністю.

Кожного року премією відзначають організації або окремих осіб за значний внесок у захист та/або розвиток свободи преси у різних країнах, особливо якщо це пов’язано з небезпекою для життя.

Всесвітня премія присуджується за рекомендаціями незалежного журі, до складу якого входять 12 професіональних експертів.

Джінет Бедоя Ліма, яка стала переможницею цьогорічної премії, – колумбійська журналістка.

У 2001 році Джінет було викрадено, тому що, працюючи у щотижневій газеті «El Espectador», вона висвітлювала перебіг війни Колумбії проти тероризму. Під час викрадення вона займалася розслідуванням історії незаконного обігу зброї, де фігурували як державні службовці, так і ультраправі воєнізовані угрупування.

На початку 2003 року Джінет було викрадено Революційними воєнізованими силами Колумбії (FARC) під час висвітлення подій захоплення міста Пуерто-Альвіра.

Джерело сайт ЮНЕСКО