Ольга Герасим’юк перебуває з робочим візитом у Полтаві

18.01.2019

18 січня перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк відвідала Полтаву з робочим візитом. Вона зустрілася із головою облдержадміністрації Валерієм Головком та головою облради Олександром Біленьким і поспілкувалася з представниками ЗМІ про актуальні питання діяльності телерадіоінформаційної галузі, зокрема особливості висвітлення медіа виборчої кампанії.

Під час круглого столу «Дотримання електронними ЗМІ законодавства про вибори» йшлося про вимоги законодавства до розміщення політичної реклами, оприлюднення соціологічних досліджень,  дотримання етичних норм засобами масової інформації та суб’єктами виборчого процесу. Наголошувалося на необхідності збалансовано, неупереджено висвітлювати перебіг президентської виборчої кампанії, надаючи населенню повну рівносторонню інформацію, щоб громадяни могли свідомо і самостійно зробити свій вибір. Ольга Герасим’юк згадала про те, що, на жаль, в українських медіа доволі поширеним є таке ганебне явище як «джинса». Вона висловила сподівання, що полтавські ЗМІ з усією відповідальністю поставляться до своєї місії об’єктивно інформувати суспільство, не поширюватимуть мову ворожнечі і пропаганду країни-агресора.

Ольга Герасим’юк розповіла про те, що наприкінці грудня в Національній раді, як це відбувається традиційно у виборчий період, була створена робоча група із нагляду за дотриманням засобами масової інформації законодавства про вибори. На її засіданнях обговорюватимуться виявлені порушення, розглядатимуться скарги громадян  та інших суб’єктів виборчого процесу. Робота відбуватиметься у тісній співпраці із Центральною виборчою комісією і Національним агентством з питань запобігання корупції, представники яких увійшли до складу робочої групи. Також засідання відкриті для громадськості, медіа-фахівців, міжнародних експертів. Перший заступник голови Національної ради зауважила, що у представників регуляторного органу в областях важливий обов’язок моніторити ефіри місцевих телерадіокомпаній.

Актуальним у виборчому процесі є гендерний аспект, висловилася Ольга Герасим’юк. «Це не просто «жіноче питання», а питання рівного підходу до всіх, щоб усі мали однакові можливості», – сказала вона.

Цього року нагляд за перебігом виборчих перегонів здійснюватиме і рада експертів, яка буде створена Громадською радою, що діє при Національній раді. Вона, як очікується, готуватиме професійні роз’яснення і висновки щодо можливих нестандартних ситуацій і явищ, що особливо цінно з огляду на гібридність пропаганди та джинси. Учасники зустрічі зокрема зацікавилися і такими питаннями, чи є різні шоу і передачі за участі кандидатів агітацією, наскільки оперативно розглядатимуться запити щодо сумнівних роликів,  як має розподілятися ефірний час серед кандидатів, також було порушено тему інтернет-ресурсу.

 Ольга Герасим’юк також візьме участь у програмах двох  місцевих телекомпаній –  ТОВ  «Телерадіокомпанія «Інформаційно-рекламне телебачення – Полтава» і ТОВ  Студія «Місто», де відповість на запитання, які актуальні для місцевої аудиторії глядачів.