Олена Ніцко: Вірю, що регулятор разом з медіа напрацює дієві мовні кодекси

13.11.2023

10 – 11 листопада Олена Ніцко, членкиня і відповідальна секретарка Національної ради, взяла участь в обговоренні питань співрегулювання та саморегулювання медіасфери під час Donbas Media Forum.

«Співрегулювання – це одна з новел Закону «Про медіа». Це нова демократична історія у стосунках держави і медіа. Говоримо про поєднання засобів і функцій державного регулювання з галузевим саморегулюванням», – зауважила Олена Ніцко під час дискусійної панелі «Співрегулювання та саморегулювання: чи готові журналісти співпрацювати та брати на себе частину відповідальності?».

Вона розповіла, що процес створення органів спільного регулювання вже розпочався. На сьогодні до Національної ради надійшли ініціативні листи від аудіальних, аудіовізуальних та онлайн-медіа. Мета створення органів спільного регулювання – напрацювання правил створення і поширення інформації. Закон визначає 14 тем, щодо яких мають бути напрацьовані кодекси мовлення.

Олена Ніцко також акцентувала на важливості протидії мові ворожнечі та дискримінації за будь-якою ознакою. На сьогодні медіарегулятором вже розробляються такі критерії визначення інформації, яку заборонено поширювати. Задля цього протягом року відбулися зустрічі із представниками громадських організацій, які представляють різні спільноти і групи.

«Національна рада має позитивний досвід напрацювання з медіа спільних актів. При Національній раді вже кілька років працює робоча група із захисту прав дітей у медіа. На сьогодні напрацьовано 5 актів. Наразі готується ще один акт щодо правил для медіа з висвітлення обставини досудового розслідування за участі дітей», –  розповіла Олена Ніцко. – «Можна об’єднуватися, конструктивно попрацювати і як наслідок мати дієві кодекси».

Членкиня Національної ради нагадала, що 16 листопада спливає термін подання заяв до Національної ради про входження до робочих груп зі створення органів співрегулювання, і запросила представників медіа долучатися до цього процесу.