16 листопада спливає термін подання заяв від медіа щодо створення органів співрегулювання

16.11.2023

Триває процес подання заяв від медіа, які хочуть долучитися до процесу створення органів співрегулювання у сферах, в яких вони діють. Національна рада звертає увагу, що за тиждень завершується термін подання заяв від медіа. Тож хто готовий взяти участь у робочих групах зі створення органів співрегулювання, має ще час до 16 листопада (18:00) звернутися з відповідною заявою до Національної ради.

На сьогодні відкрита процедура створення органів спільного регулювання у трьох сферах: онлайн-медіа, аудіовізуальних медіасервісів та аудіальних медіасервісів.

Станом на 9 листопада Національна рада отримала 22 заяви про входження до робочої групи зі створення органу спільного регулювання в аудіовізуальній сфері, 21 – в аудіальній сфері.

Від онлайн-медіа регулятор отримав лише 5 заяв.

Процес створення органів спільного регулювання передбачає утворення робочих груп, які забезпечуватимуть організацію і проведення установчих загальних зборів із представників суб’єктів у сфері медіа і мають розробити проєкти Статутів органів співрегулювання. Склад робочої групи має нараховувати 12 осіб.

Лише після того, як будуть зареєстровані органи співрегулювання, розпочнеться спільна робота над кодексами й критеріями до змісту медіапродукції.

Заяву до Національної ради про входження до робочих груп можна подати у довільній формі, вказавши:

  • суб’єкта у сфері медіа;
  • дату початку діяльності у сфері медіа, яка не може бути менше ніж три роки;
  • ПІБ особи, яку цей суб’єкт висуває як кандидата до складу відповідної робочої групи. До заяви додаються такі документи: копія паспорта кандидата; згода на обробку персональних даних кандидата; документи/відомості, що підтверджують стаж діяльності відповідного суб’єкта у сфері медіа не менше ніж три роки;
  • для аудіовізуальних і аудіальних медіа також зазначається територіальна категорія;
  • контактний номер телефону і e-mail для інформування про місце та час голосування.

Кожен суб’єкт у сфері медіа або об’єднання підприємств може подати лише одну кандидатуру на участь у робочій групі.

Заяви для участі в робочих групах зі створення органів співрегулювання в аудіовізуальній, аудіальній сферах і сфері онлайн-медіа треба надсилати на офіційний e-mail Національної ради: nrada@nrada.gov.ua або на поштову адресу: вул. Прорізна, 2, м. Київ, 01601.

Процес створення органів спільного регулювання у медійній сфері Національна рада розпочала 17 жовтня 2023 року.