Національна рада розпочинає прийом заяв від медіа для входження в робочі групи зі створення органів співрегулювання в аудіовізуальній, аудіальній сферах і сфері онлайн-медіа. Відповідно до статті 93 Закону України «Про медіа» 16 жовтня на засіданні регулятор ухвалив три рішення про приймання документів від суб’єктів медіа для участі у робочих групах із організації і проведення установчих загальних зборів та затвердження проєктів статутів трьох органів спільного регулювання у зазначених сферах.
Медіа, які готові долучитися до створення органів співрегулювання у тих сферах, у яких вони діють, можуть подавати до медіарегулятора заяви упродовж 30 днів із дати оприлюднення цього рішення, тобто із 18 жовтня по 16 листопада включно до 18:00.
Заява подається у довільній формі, у ній зазначаються:
- суб’єкт у сфері медіа;
- дата початку його діяльності у сфері медіа, яка не може бути менше ніж три роки;
- ПІБ особи, яку цей суб’єкт висуває як кандидата до складу відповідної робочої групи. До заяви додаються такі документи: копія паспорта кандидата; згода на обробку персональних даних кандидата; документи/відомості, що підтверджують стаж діяльності відповідного суб’єкта у сфері медіа не менше ніж три роки;
- для аудіовізуальних і аудіальних медіа також зазначається територіальна категорія;
- контактний номер телефону і e-mail для інформування про місце та час голосування.
Кожен суб’єкт у сфері медіа або об’єднання підприємств може подати лише одну кандидатуру на участь у робочій групі.
Заяви для участі в робочих групах зі створення органів співрегулювання в аудіовізуальній, аудіальній сферах і сфері онлайн-медіа треба надсилати на офіційний e-mail Національної ради: nrada@nrada.gov.ua або на поштову адресу: вул. Прорізна, 2, м. Київ, 01601.
Як уже пояснювала Національна рада, медіа, які входитимуть до органів спільного регулювання, мають виробляти контент, бути зареєстрованими у визначеному законом порядку або мати ліцензію медіарегулятора. Також вони мають працювати у відповідній сфері не менше ніж три роки.
Станом на 16 жовтня до Національної ради надійшло три ініціативи про створення органів співрегулювання. Спільний лист про створення органу спільного регулювання в аудіовізуальній сфері надіслали ТОВ «ТРК «Студія 1+1», ТОВ «Міжнародна комерційна телерадіокомпанія» (ICTV), ГО «Національна асоціація медіа». ТОВ «Телерадіокомпанія «Можливість» звернулася з пропозицією щодо створення відповідного органу для аудіальних медіа, а ГО «Об’єднання Толока» – для онлайн-медіа.
Ініціативних звернень від друкованої преси і платформ спільного доступу до відео до Національної ради поки що не надходило.
Звертаємо увагу медіа на те, що спочатку до Національної ради має надійти ініціатива про створення органу співрегулювання, а заяви до входження в робочу групу медіа повинні надсилати лише після ухвалення медіарегулятором відповідного рішення та оприлюднення його на офіційному сайті.