«Охоронна грамота», яка захистить дітей від шкідливого контенту медіа, підписана

23.11.2016

Зроблено іще один крок до створення системи убезпечення дітей від впливу телепродукції, яка може зашкодити їх моральному і психічному здоров’ю. Представники індустрії, розуміючи важливість цієї тематики, підписали саморегулівний акт, у якому визначено спільні підходи та правила висвітлення участі дітей у тих телевізійних програмах і передачах, де йдеться про сексуальну експлуатацію та сексуальне насильство.

Представники «StarLightMedia», «1+1 Media», «Медіа Групи Україна», НТКУ, Незалежної асоціації телерадіомовників керувалися насамперед інтересами дітей, бажанням «не нашкодити», адже телебачення, за словами відомої американської ведучої Опри Уінфрі, заходить в будинки як лікар, от тільки «ефект одужання» або «ні» перевіряється на всьому суспільстві.

У списку підписантів цього резонансного акта ви, на жаль, не знайдете представників «Inter Media Group», хоча у них був час і визначитись, і долучитися до нього.

Ніхто не примушує цих мовників іти в ногу з усією медіа-індустрією, або вийти зі строю, щоб отримати наряд поза чергою. Та все ж чи не варто «Інтеру» дослухатися до спільної позиції провідних мовників щодо захисту дітей, і залучаючи цю вразливу категорію до своїх програм, враховувати положення цього документа, бо за іронією долі, це «стосується кожного».

Спільний акт підготовлено в рамках робочої групи, що створена при Національній раді, і ця діяльність триватиме й далі. Планується поглибити цю співпрацю, залучивши до неї європейських експертів і медіа-практиків.

Найближчим часом Інститут соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України завершить підготовку Методичних психологічних рекомендацій захисту дитини при залученні її до медіа-виробництва. І у вітчизняної телеіндустрії буде саморегулівний механізм як своєрідний запобіжник, що спрацьовуватиме у тих ситуаціях, коли треба захистити дітей, які й без того настраждалися. Інакше у чому тоді гуманітарна місія телебачення?