Нацрада планує моніторинг всіх іноземних адаптованих каналів

29.11.2021

Однак перелік адаптованих каналів наново формуватися не буде.

Після  затвердження Міністерства юстиції нового «Порядку формування переліку програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються» регулятор планує провести моніторинг усіх адаптованих каналів. По це у коментарі «Детектор медіа» розказав член Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Максим Онопрієнко.

Оновлений порядок, який у листопаді прийняла Нацрада, визначає механізм ретрансляції іноземних телеканалів на території України, який передбачений законодавчими нормами

Зокрема, у ньому йде про мова про те, що «іноземні телерадіоорганізації, програми яких на момент набрання чинності цього порядку включені до Переліку, протягом шести місяців з дня набрання чинності цього Порядку, оновлюють інформацію та документи, на основі яких приймалося рішення про включення до Переліку».

Втім Максим Онопрієнко запевняє, що новий перелік формуватися не буде. Однак, кожен правовласник або уповноважений представник мають  упродовж шести місяців, після того, як порядок набере чинності, має надати документи щодо кожного каналу з цього переліку.

«Це потрібно, щоб пакет документів був уніфікований для всіх програм і містив вичерпний перелік правовстановлюючих документів. Одна з цілей прийняття порядку – оновити інформацію для Національної Раді щодо адаптованих програм, оскільки, наразі не існувало законодавчих зобов’язань щодо надання оновленої інформації. Я вважаю, що Національна рада зобов’язана володіти актуальною інформацією щодо адаптованих програм. Інформація прийматиметься до відома та долучатиметься до справи кожної програми. Або ж  такі зміни будуть розглянути та враховані», – каже Максим Онопрієнко.

Втім, за його словами, на сьогодні не передбачений єдиний механізм для оновлення даної інформації. При цьому ті канали, які не відповідатимуть вимогам законодавства України та Європейської конвенції про транскордонне мовлення,  можуть бути виключені з переліку.

«Згідно з новим порядком, відповідними управліннями вивчатимуться пакети наданих документів. Якщо зміни не відбулися, канал залишається в переліку адаптованих і не потребує повторного рішення про включення. Якщо надана інформація потребує внесення змін в рішення Національної ради про включення в перелік адаптованих, то  відповідне рішення буде прийнято. Вказана процедура забезпечить виконання статті 42 Закону України “Про телебачення і радіомовлення”», – зазначив член Нацради.

При цьому для виключення програми з переліку існує низка певних довготривалих процедур, яких необхідно дотриматись, перед прийняттям рішення щодо виключення програм з переліку адаптованих.

Також в оновленому порядку мова йде по те, що Нацрада залишає заяву без розгляду є така «правовласники (виробники) телепрограм підпадають під юрисдикцію Російської Федерації».

Максим Онопрієнко каже, що регулятор не розглядатиме заяв у тих випадках, коли правовласник каналу підпадає під юрисдикцію РФ.

«Тобто правовласник каналу, кінцевий бенефіціар, або ж адреса за якою приймаються редакційні рішення – походження РФ. Юрисдикція – це питання походження програми, а не її змісту», – додав він.

Моніторинги адаптованих телеканалів, через обмежений технічний ресурс регулятор проводить з певною періодичністю та згідно з календарним планом.

Джерело “Детектор медіа