Національна рада увійшла в коло регуляторів країн-членів ЄС

16.12.2023

Із початком переговорів України про вступ у ЄС український медіарегулятор наблизився до спільноти європейських регуляторів медіапослуг. На 20-му пленарному засіданні Європейської групи регуляторів аудіовізуальних медіапослуг (ERGA), 14 грудня, голова Національної ради Ольга Герасим’юк працювала в статусі спостерігача.

Європейська комісія ухвалила рішення запросити Україну разом із Молдовою приєднатися до ERGA як кандидатів на вступ до ЄС, подавши тим самим сигнал підтримки в приєднанні до європейської родини.

Голова Європейської групи регуляторів аудіовізуальних медіапослуг (ERGA) Джакомо Лазорелла і директор із медіаполітики Генерального директорату комунікаційних мереж, контенту та технологій Європейської Комісії Джузеппе Аббамонт привітали українського та молдовського медіарегуляторів із залученням до роботи до ERGA та висловили вдячність Україні за мужність і героїзм.

Представник Молдови, виступивши з привітанням, підкреслив особливу роль України в відстоюванні демократії заради всіх європейських народів. 

Виступаючи на засіданні ERGA з вітальною промовою, Ольга Герасим’юк подякувала Європейській комісії за ухвалене рішення.

«Ми розцінюємо цей крок як знак солідарності Європейського Союзу з Україною, співучасті у нашій боротьбі з агресором на медійному полі та підтримки нашої праці на шляху до доєднання Української держави до ЄС», – сказала вона.

Діяльність ERGA є важливою для спільного вирішення багатьох викликів у роботі європейських медіарегуляторів, тож Національна рада розраховує долучитися до обговорення багатьох актуальних питань під час засідань організації. 

Ольга Герасим’юк наголосила, що Україна зацікавлена в ефективному наближенні нашого законодавства до законодавства ЄС, а також в обміні найкращими практиками регулювання медіа.

«Впевнена, що досвід української медіагалузі теж буде корисним для всіх членів організації», – зауважила вона.

На засіданні ERGA розглядалися питання діяльності окремих підгруп щодо протидії дезінформації та зміцнення демократії у цифровому середовищі; медіаграмотності; завершення створення регуляторної бази ЄС для медіа; послідовної імплементації та забезпечення дотримання Європейських рамок для Директиви про аудіовізуальні медіапослуги (AVMS) тощо. Було презентовано робочу програму організації на 2024 рік.

Під час особистої розмови Ольги Герасим’юк із головою ERGA Джакомо Лазорелла він висловив персональну солідарність з Україною і велике задоволення щодо доєднання Національної ради до роботи організації.