Національна рада стала майданчиком зустрічі українських та індійських кіновиробників

25.04.2018

25 квітня в Національній раді відбулася зустріч із Послом Індії паном Маноджем Кумаром Бхарті та індійськими акторами і продюсерами Сатішем Шармою та Ганешем Ашарьєю, на якій ішлося про перспективи розвитку спільного українсько-індійського виробництва фільмів, а також можливості розширення показу індійського кіно в нашій країні. Українську сторону на зустрічі представляли голова Національної ради Юрій Артеменко, член Національної ради Валентин Коваль, голова Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко, представники «Film.ua» Сергій Созановський і Вікторія Ярмощук.

 Пан Посол Індії в Україні висловив велике зацікавлення у розвитку двосторонньої співпраці у сфері кіновиробництва. Перші кроки у цьому напрямі вже зроблено. Так, цього року планується зйомка в Україні індійського фільму за участі українських акторів. За словами індійських кіновиробників, фільм буде невисокобюджетним, однак продемонструє іншим індійським виробникам кіно можливості для зйомок в Україні. Дуже сподобалися індійським гостям українські локації, тож надалі спільно з Держкіно і  «Film.ua» вони обговорюватимуть надання сприяння у доступі до обраних ними локацій, можливості застосування знижок у платі за їх використання.

 Пан Посол зацікавився можливістю укладання меморандуму про спільне кіновиробництво. Наразі такі проекти документів готуються для укладання Україною з Канадою та Китаєм.

 Також під час зустрічі обговорено питання розширення дистрибуції індійських фільмів в Україні. Було домовлено, що індійська сторона запропонує кілька найменувань, з якими надалі працюватимуть відповідні українські фахівці. Цей аспект співпраці може мати значні перспективи з огляду на велику популярність, яку мали індійські фільми у нашій країні у 80 – 90-і роки. Йшлося і про участь українських та індійських фільмів та компаній у кінофестивалях та інших галузевих заходах, що проводяться в обох країнах.

 Сторони також домовилися про ознайомчий візит індійських гостей на студію «Film.ua».

 Національна рада стала майданчиком для зустрічі українських та індійських виробників кіно, надалі вони зможуть безпосередньо контактувати із питань кола свого зацікавлення.