Національна рада: Регіональний вимір – про наші новини в областях

18.08.2023

Протидія поширенню у медіа мови ворожнечі, забезпечення гендерної рівності, реєстрація суб’єктів у сфері медіа, уникнення заявниками основних помилок у ході оформлення документів – ці та інші актуальні питання обговорили цього тижня у регіонах за участі представників регулятора.

Вінницька область

Під час поїздки до міста Іллінців представник Національної ради у Вінницькій області Вадим Мазурик зустрівся з міським головою Володимиром Ящуком та його першим заступником Олегом Дмитриком.

У ході плідної та конструктивної розмови обговорили такі питання:

  • перспективи розвитку медійних ресурсів Іллінців, з огляду на те, що у цьому місті Національною радою оголошено конкурс на місцеве мовлення на вільних частотах;
  • процес реформування комунального радіомовлення в публічне аудіовізуальне медіа, як того вимагають положення Закону України «Про медіа».

16 серпня Вадим Мазурик зустрівся з виконавчим директором Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України Владиславом Філатовим. Предметом зустрічі стали:

  • участь асоціації в обговоренні проєктів типового статуту та типового трудового контракту з керівником суб’єкта у сфері місцевих публічних аудіовізуальних медіа — напередодні керівництво асоціації направило головам громад листи з проханням надати пропозиції і зауваження до цих документів;
  • обмін думками стосовно підходів до реалізації положень Закону України «Про медіа» на Вінниччині;
  • формулювання основних положень співпраці у цій царині.

Сумська область

Представниця Національної ради України у Сумській області Лариса Якубенко поінформувала жителів краю стосовно замовлення регулятором в ДП «УДЦР» прорахунку частот щодо можливостей та умов користування радіочастотним спектром для потреб мовлення.

Окрім того, представниця регулятора повідомила, що 15 липня відновлено аналогове телевізійне мовлення телеканалу «Перший» на Тростянецькій вежі Концерну РРТ, яке було припинено минулого року через пошкодження антенно-фідерних систем внаслідок ворожих обстрілів.

Лариса Якубенко підкреслила, що вищезазначені заходи реалізуються в рамках Дорожньої карти з розбудови інформаційного простору Сумської області, яка була розроблена навесні цього року Сумською обласною військовою адміністрацією у співпраці з Національною радою України з питань телебачення та радіомовлення, Концерном РРТ та ДП «УДЦР».

Хмельницька область

Представниця Національної ради у Хмельницькій області Олена Гавінська зустрілася з обласною організацією Національної асоціації медіа України. У зустрічі взяв участь і голова обласного осередку НСЖУ Петро Лічман. Обговорювали впровадження норм Закону України «Про медіа», зокрема, як відбувається реєстрація суб’єктів у сфері медіа.

Національна рада зареєструвала перші друковані й онлайн-медіа з Хмельниччини. Документи ще низки видань перебувають на розгляді регулятора. Тому представниця звернула увагу на типові помилки, які заявники допускають у документах, вимоги до оформлення та подання заяв.

Олена Гавінська наголосила, що лише зареєстровані друковані медіа мають надсилати до Національної ради примірники кожного випуску, але в електронній формі. Оскільки багато редакцій газет Хмельниччини мають ще й свої сайти, які функціонують як самостійне медіа, представниця регулятора повідомила, що їх можна реєструвати як онлайн-медіа.

Чернівецька область

На комунікаційному майданчику проєкту «Голос жінок і лідерство» представниця Національної ради у Чернівецькій області Любов Нечипорук поділилася з керівницями жіночих та інших організацій напрацюваннями регулятора щодо протидії поширенню у медіа мови ворожнечі та забезпечення гендерної рівності.

Серед іншого, учасниці поділилися досвідом, як здобути інформаційний імунітет, обговорили протистояння ворожій дезінформації та фейкам, налагодження комунікацій з цільовою аудиторією та медіа у час війни.

Покриття Чернівецької області телебаченням DVB-T2, кроки для поліпшення охоплення буковинців цифровим сигналом, роботу новоствореного загальнонаціонального мультиплексу в Чернівцях та області обговорила представниця регулятора у Чернівецькій області з начальником Центру технічної експлуатації Івано-Франківської філії Концерну РРТ Михайлом Кожокару під час об’їзду об’єктів концерну.

У рамках співпраці регіонального представництва Національної ради та Чернівецької ОВА Любов Нечипорук обговорила актуальні питання розвитку медіапростору Буковини з начальником Чернівецької ОВА Русланом Запаранюком.

Представниця регулятора відзначила позитивні зміни у медіапросторі Буковини:

  • розширюється мережа радіомовлення – найближчим часом дві місцеві радіостанції розпочнуть фм-мовлення на прикордонні області;
  • збільшується покриття цифровим сигналом завдяки дооснащенню двома передавачами МХ-7;
  • до переліку реєстрантів у Чернівецькій області в липні додалися два музичні телеканали «#НАШЕmusic» та «МУЗВАР», які здійснюватимуть мовлення без використання радіочастотного спектра за технологіями ОТТ та IPTV з загальнонаціональною територіальною категорією;
  • на реєстрацію до Національної ради подали документи низка друкованих та онлайн-медіа.