Національна рада: Регіональний вимір – про наші новини в областях

30.06.2023

Регіональні медійники – не тільки журналісти, вони ще й активні волонтери. Грамоти Національної ради знайшли своїх адресатів, які працюють на перемогу України як на інформаційному, так і на воєнному фронтах. І, звісно, чимало зусиль докладають представники Національної ради в областях, щоб роз’яснювати медійну реформу і на ділі впроваджувати її в життя. Про новини з областей – у нашому регіональному дайджесті.

Вінницька область

Представник Національної ради на Вінниччині Вадим Мазурик взяв участь у заході з нагоди 27-ї річниці прийняття Конституції України, а також провів зустріч зі старостами територіальних громад, які найближчі до споживачів інформаційного продукту. 

 • На круглому столі «Конституція України: від витоків до сьогодення» він доєднався до обговорення питань: конституційні гарантії свободи слова, інформаційна безпека як надзвичайно важлива складова функціонування держави, захист і розвиток інформаційного простору Вінниччини.
 • На платформі Вінницького регіонального центру підвищення кваліфікації Вадим Мазурик розповів старостам територіальних громад про тенденції розвитку інформаційного простору області, новели у медійному законодавстві, особливості функціонування на Вінниччині ефірної цифрової телемережі Т2.

Івано-Франківська область

Ігор Маслов розповів читачам регіональної газети «Галичина» про те, яких змін варто очікувати найближчого року в медійному просторі України у зв’язку з ухваленням Закону «Про медіа». Газета вийшла друком 29 червня 2023 року.

 • В інтервʼю йдеться про оцінку нового законодавства медійними експертами Ради Європи, його наближеність до європейських норм, особливості діяльності різних видів медіа і таке нововведення для українського законодавства, як створення органів спільного регулювання.
 • Ігор Маслов зробив наголос, що реєстрація субʼєктів у сфері друкованих медіа під час дії воєнного стану є обовʼязковою.

З нагоди Дня Конституції України Ігоря Маслова відзначено за особистий внесок у захист інформаційного простору регіону. Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків вручив представнику медіарегулятора нагрудний знак «Гордість Івано-Франківської територіальної громади».

Львівська область

Керівниця КП Старосамбірське радіомовлення «Голос Прикарпаття» із м. Старого Самбора Самбірського району Львівської обл. Любов Кіпоренко отримала від представника Національної ради у Львівській області Тараса Шоробури грамоту Національної ради до Дня журналіста.

 • У розмові представник подякував Любі Кіпоренко за розвиток місцевого медіа в умовах війни і активну волонтерську роботу. Також обговорили необхідність реорганізації медіа комунальної форми власності у публічні медіа відповідно до нового законодавства і особливості програмної політики публічного медіа.

Також грамоти Національної ради Тарас Шоробура вручив Тетяні Ушаковій,  старшій редакторці відділу інформаційних програм КП «ТРК «Перший Західний» і Назару Гнатіву, ведучому регіональної радіостанції ТОВ «Телерадіокомпанія «Львівська Хвиля» зі Львова.

 • Тетяна Ушакова регулярно створює інформаційні та аналітичні матеріали про українських воїнів, провадить волонтерську діяльність і є надійною підтримкою для свого чоловіка – бійця ЗСУ.
 • Назар Гнатів – доброволець ЗСУ. 26 лютого минулого року він був призначений у 45-ту артилерійську бригаду. У квітні  отримав важке поранення. Львівські медики  провели йому 7 операцій. Щойно покращився фізичний стан Назара, він повернувся в ефір радіо «Львівська хвиля». У 2023 році започаткував власний радіопроєкт  «Рік без весни», де розповідає про історії ведучих радіо: як це переживати війну онлайн, щодня бути в інформаційному полі війни, доносити  новини про масові обстріли і вбивства, працювати з укриття і попри власний стан стресу втілювати оптимізм і віру у перемогу. Назар Гнатів також активний волонтер.

Сумська область

Представниця Національної ради у Сумській області Лариса Якубенко відвідала з робочою поїздкою прикордонний Шосткинський район. У форматі МедіаКави вона поспілкувалася з  керівниками суб’єктів у сфері лінійних, друкованих та онлайн-медіа медіа, які працюють в Шостці, Глухові, Ямполі.

 • Вона надала поради щодо реєстрації та ліцензування, перевірила якість підготовки документів компаніями на реєстрацію. Також поговорили про дотримання контентних обмежень і виконання норм Закону «Про медіа» в разі надходження до редакцій звернень з вимогою спростувати поширену інформацію.
 • Звернула увагу медіакомпаній, що лише зареєстровані медіа мають право брати участь у тендерах органів місцевого самоврядування та органів влади на надання інформаційних та рекламних послуг.

Також Лариса Якубенко зустрілася з міським головою м. Шостки М. Ногою і начальником фінансового управління О. Галушкою. Обговорили необхідність розбудови ФМ-мовлення в регіоні. Вона запропонувала пришвидшити цей процес, тим паче що місцеве КП «Акцент», засновником якого є міська рада, вже має студію проводового мовлення.

В ефірі місцевої радіостанції «Радіо ТКС» і телерадіокомпанії «Акцент» представниця Національної ради у Сумській області розповіла, які кроки здійснює регулятор і Сумська обласна військова адміністрація для покращення інформаційного ландшафту Сумщини та зменшення зон, де українського мовлення недостатньо. 

Чернівецька область

Буковинських медійників нагороджено грамотами Національної ради. Їх вручила представниця медіарегулятора у Чернівецькій області Любов

 Нечипорук під час робочих зустрічей і консультацій із медіасуб’єктами.

 • Любов Нечипорук відзначила просвітницький внесок нагороджених медійників під час воєнного стану.
 • Серед нагороджених – журналістка «Чернівецького променя», Світлана Снітко, яка від початку повномасштабного вторгнення вела телемарафон «Російське вторгнення в Україну», зокрема з деокупованих територій на півночі Київщини. Також відзначено Романа Гавдюка, директора КП «ТРО «Сокиряни» Сокирянської міської ради, яке увесь цей час цілодобово інформує жителів Сокирян на хвилях радіостанції  «СокФм».