Національна рада: Регіональний вимір – про наші новини в областях

29.12.2023

Результати конкурсу на цифрове телевізійне місцеве мовлення у багатоканальній цифровій мережі МХ-5. Про кількість радіостанцій в ефірі Івано-Франківщини. Про ці та інші події йшлося під час заходів за участі представників Національної ради в областях цього тижня.

Івано-Франківська область

Місцева радіомовна компанія «Західний полюс», якій 25 грудня виповнилося 28 років, розширила своє покриття ще на один населений пункт Івано-Франківщини. Так, відповідно до ліцензії Національної ради, радіо «Західний полюс» (м. Івано-Франківськ) розпочало мовити в місті Рогатин Івано-Франківського району на частоті 97,5 МГц.

Формат радіостанції – розважальний, в ефірі звучать соціально важливі програми, кількість україномовних пісень перевищує 65 відсотків. Дотепер ця місцева компанія мала змогу мовити у містах Івано-Франківськ, Калуш та в селі Яблуниця Надвірнянського району, нині сигнал поширюється ще на північну частину Івано-Франківського району, де раніше взагалі не було FM-мовлення.

Наразі в ефірі Івано-Франківщини можна слухати 28 FM-радіостанцій, з них 12 місцевих і 16 мережевих мовників.

Полтавська область

За результатами конкурсу, який відбувся 28 грудня, на засіданні Національної ради було визначено переможців, серед яких потужні мовники Полтавщини – ТОВ «Телерадіокомпанія «Інформаційно-рекламне телебачення – Полтава», ПП «Телерадіокомпанія ПіТіВі» (м. Полтава) та КП «Кременчуцька міська телерадіокомпанія» (м. Кременчук).

Після перегляду презентаційних роликів директори ТРК Ігор Кужик, Сергій Хоменков та Сергій Перепелятник відповіли на запитання голови та членів Національної ради.

Незважаючи на складний воєнний час, мовники плідно працюють та розвиваються. За результатами цього конкурсу, місцеве мовлення збільшиться у Гребінці та Красногорівці, Іскрівці, Кобеляках, Перелісках, Кременчуці та Полтаві.