Національна рада: Регіональний вимір – про наші новини в областях

08.12.2023

Чим жив медійний простір двох областей цього тижня, розповідаємо у нашому тижневому огляді.

Сумська область

Почесну грамоту Національної ради вручив колективу телерадіокомпанії КТ «Ідеал» у формі приватного підприємства, м. Ромни Сумської області, спеціаліст секретаріату представника Національної ради у Сумській області Олег Лабунський.

Медіарегулятор відзначив високий професіоналізм працівників компанії, їх внесок у боротьбу проти російської інформаційної агресії, активну участь у волонтерській діяльності.

  • Мовник працює на медійному полі Сумщини з 1996 року. За цей час створив розгалужену телекомунікаційну мережу й надає доступ до кабельного телебачення та інтернету.
  • Під час повномасштабного вторгнення й блокади Сумщини компанія не припиняла своєї діяльності. Незважаючи на бойові дії в області, забезпечувала громаду якісними послугами, максимально сприяла її доступу до інформації про події в країні та регіоні.
  • Займається підприємство й волонтерською діяльністю. Воно постійно перераховує кошти на потреби ЗСУ, допомагає внутрішньо переміщеним особам одягом і продуктами харчування.

Харківська область

Особливості медіапростору Ізюму в умовах війни обговорили 7 грудня представниця Національної ради у Харківській області Ірина Панченко і начальник Ізюмської міської військової адміністрації Валерій Марченко.

  • Серед місцевих медіа у місті працює тільки газета «Обрії Ізюмщини».
  • Радіокомпанія «Радіо-Ізюм» досі не мовить, оскільки її студія та обладнання були розбиті. Міська рада як її засновник активно займається відновленням мовлення: завершується ремонт приміщення студії, доукомплектовується обладнання, поступово вирішується проблема кадрів, адже частина працівників вимушена була евакуюватися.

Також йшла мова про виклики, які постають перед медіа у цей складний час, важливість адаптації до європейського медіазаконодавства, протидію ворожій пропаганді та медіаграмотність.

Окрему увагу звернули на особливості регулювання діяльності медіа під час воєнного стану, основні положення Закону України «Про медіа», зокрема реорганізацію комунальних медіа в публічні.

Представниця медіарегулятора акцентувала увагу на попередніх підсумках медійного року в Харківській області і зазначила, що сьогодні усі представники галузі мають бути об’єднані задля наближення перемоги.

Місто Ізюм зазнало жорстоких обстрілів і руйнувань, від самого початку війни перебувало в окупації. Понад 1000 місцевих жителів загинули, зруйновано 80% будівель. 10 вересня минулого року місто було звільнено, але його передмістя ворог й досі обстрілює.