Значення нового медійного законодавства в освітньому процесі, співпраця на регіональному рівні із представництвом Омбудсмана, робота щодо мінної небезпеки. Розповідаємо про події, що відбувалися в медіасфері у чотирьох регіонах України за участі наших представників.
Вінницька область
20 листопада представник Національної ради у Вінницькій області Вадим Мазурик зустрівся з керівником КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» Степаном Дровозюком.
Обговорили перспективи співпраці, роль та значення нового медійного законодавства в освітньому процесі і – позаяк професор Дровозюк є головою редколегії друкованого видання «Історичний калейдоскоп» – питання його реєстрації у Національній раді.
Івано-Франківська область
Представник Національної ради в Івано-Франківській області Ігор Маслов взяв участь в обговоренні актуальних питань роботи прикарпатських медіа під час форуму «Хвилі ефіру», що відбувся в обласному центрі.
Захід об’єднав редакторів і журналістів суб’єктів у сфері медіа Івано-Франківської області, які від перших днів повномасштабного вторгнення росії не припиняли своєї діяльності, а гуртували й зміцнювали дух співгромадян.
Зокрема, Ігор Маслов поінформував присутніх про:
- реформування комунальних медіа відповідно до Закону України «Про медіа»;
- особливості роботи медіа в умовах воєнного стану;
- найближчі зміни у медіапросторі Прикарпаття;
- проведення конкурсів для місцевих і регіональних суб’єктів у сфері медіа;
- реєстрацію друкованих та онлайн-медіа.
На запрошення координатора проєкту «Медіашкола для молоді «ФОКУС» і команди Молодіжного центру «РУХ» Ігор Маслов виступив спікером одного з модулів навчання майбутніх журналістів: «Огляд видів медіа та їх функцій».
Представник регуляторного органу розповів про:
- основні норми Закону України «Про медіа»;
- зміни в медійному просторі Івано-Франківської області, що відбулися цього року від початку дії медійного законодавства;
- порядок реєстрації субʼєктів у сфері онлайн-медіа;
- оголошення медіарегулятором конкурсів на вільні частоти в Івано-Франківській області.
Рівненська область
Про налагодження подальшої співпраці із представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Рівненській області Олександром Корнійчуком спілкувалася представниця Національної ради в Рівненській області Лілія Гринюк.
Вони зустрілися, щоби предметно обговорити сфери діяльності обох представників. Надалі їхня співпраця може розвиватися щодо:
- недопущення в медіапросторі мови ворожнечі й порушень прав дітей;
- інформування медіа про висвітлення теми інвалідності, адаптування медіаконтенту й забезпечення доступності до медіасервісів людей з інвалідністю;
- запобігання дискримінації стосовно осіб і груп осіб за різними ознаками.
2 серпня голова Національної ради Ольга Герасим’юк і Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець підписали Меморандум про співпрацю, метою якого є консолідація зусиль для забезпечення додержання та поваги до прав і свобод людини і громадянина, а також оперативне реагування на поширення в медіа дискримінаційних і ворожих висловів щодо осіб та груп осіб за різними ознаками.
Чернігівська область
До Дня працівників радіо, телебачення та звʼязку Центр протимінної діяльності при Міністерстві оборони України відзначив Ірину Сенченко Подякою.
Представниця медіарегулятора акцентувала на продуктивній і результативній співпраці з фахівцями Центру, хоча вона й розпочалася лише цього року. Вдалося налагодити інформування населення про небезпеку, що дуже важливо для деокупованої Чернігівщини.
- Центр протимінної діяльності створено у 2021 році при Міністерстві оборони відповідно до Закону України «Про протимінну діяльність в Україні» для здійснення розмінування, навчання й сертифікації важливих спеціалістів-операторів, які займаються саме розмінуванням ділянок після активних бойових дій, інформуванням населення про ризики тощо.
- На сьогодні Україна за площею має найбільш заміновані території серед інших країн світу. Земля нашпигована залишками ракет і снарядів, протипіхотними мінами та іншими вибухонебезпечними предметами, які можуть детонувати, призвівши до критичних наслідків. Тому не варто недооцінювати загрозу вибухонебезпечного предмета.
Кілька порад-правил від Центру, якщо ви натрапили на підозрілий предмет, схожий на вибухонебезпечний:
- У жодному разі не підходьте до знахідки і не чіпайте її. Не дозволяйте це робити й іншим.
- Відійдіть від підозрілого предмета якомога далі тим шляхом, яким прийшли.
- Негайно повідомте про знахідку Державну службу з надзвичайних ситуацій за номером 101.