Національна рада: Регіональний вимір – про наші новини в областях

17.11.2023

Зустрічі з колективами місцевих медіакомпаній, участь у теле- і радіоефірах, круглих столах, нарадах, привітання працівників галузі та вручення відзнак Національної ради – про події в регіонах за участі наших представників розповідаємо у дайджесті регіональних новин.

Вінницька область

Представник Національної ради у Вінницькій області Вадим Мазурик в ефірі регіональної телекомпанії «ВІТА ТБ» обговорив із журналістом Олексієм Літвіновим основні аспекти функціонування телевізійної галузі. Йшлося, зокрема, про запровадження нового медійного законодавства, розвиток місцевих медіа, кроки медіарегулятора для розвитку інформаційного простору.

Також з нагоди професійного свята Вадим Мазурик привітав працівників галузі та вручив відзнаки Національної ради. Серед нагороджених – телевізійники, які захищають Україну у лавах ЗСУ, керівники місцевих філій УДЦР та Концерну РРТ, журналісти.

Волинська область

Представниця Національної ради у Волинській області Лілія Бойко напередодні Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку в ефірі радіостанції «Українське радіо Луцьк» взяла участь в обговоренні питань, що стосуються:

  • медіапростору Волинської області;
  • реєстрації суб’єктів у сфері медіа;
  • мовлення на прикордонні;
  • протидії фейкам, дискримінації й мові ворожнечі.

Івано-Франківська область

Представник Національної ради в Івано-Франківській області Ігор Маслов 14 листопада взяв участь у нараді територіальної спеціалізованої служби зв’язку і оповіщення цивільного захисту Єдиної державної системи цивільного захисту Івано-Франківської області, до складу якої він входить.

Під час наради присутні ознайомилися з нормативно-правовою базою створення служби. Також обговорили завдання, покладені на осіб, які входять до її складу. Проаналізували готовність служби до вирішення завдань цивільного захисту на території регіону.

Особливу увагу приділили питанню роботи місцевих автоматизованих систем централізованого оповіщення та участі лінійних медіа Прикарпаття в оповіщенні населення.

17 листопада Ігор Маслов був гостем програми «Що насправді?» в радіоефірі Івано-Франківського міського комунального підприємства «Телерадіокомпанія «Вежа». Під час ефіру говорили про:

  • виклики, що постають перед медійниками під час війни;
  • зміни, які слід очікувати в українському медіапросторі найближчим часом;
  • питання створення конкуренції соціальними мережами класичним медіа.

Ігор Маслов також привітав колектив Телерадіокомпанії «Вежа» з 24-им Днем народження, який мовник відзначив 16 листопада, в день професійного свята.

Львівська область

16 листопада представник Національної ради у Львівській області Тарас Шоробура вручив грамоти відомим медійникам Львівщини – Роману Яросевичу і Петру Вівчару.

Із 2021 року вони активно займаються технічним розвитком місцевого радіомовлення, надають технічні медіапослуги під брендом «Комплекс медіа».

За цей час Роман Яросевич і Петро Вівчар взяли активну участь у створенні, запуску, реорганізації й модернізації понад 10-ти місцевих радіостанцій у Львівській області та прилеглих регіонах. Серед основних здобутків – інтеграція в ефірну програму місцевих радіостанцій автоматизованого сповіщення офіційного телеграм-каналу оповіщення Департаменту цивільного захисту Львівської ОВА.

Сумська область

Представниця Національної ради у Сумській області Лариса Якубенко взяла участь у круглому столі «Інформаційна політика та безпека прикордоння: дієвість та виклики», який був організований Сумським державним університетом і Сумською обласною організацією Національної спілки журналістів України. У заході також взяли участь народний депутат Олександр Качура, викладачі й студенти кафедри журналістики та філології СУМДУ, регіональна представниця Інституту демократії ім. Пилипа Орлика Алла Федорина, начальник Сумської філії АТ «Укрпошта» Володимир Маринич, працівники телерадіокомпаній, керівники друкованих медіа та журналісти.

Лариса Якубенко на панельній дискусії, присвяченій обговоренню впливу ворожого мовлення на території прикордонних громад Сумщини, розповіла про заходи щодо захисту інформаційного простору регіону, які здійснює Національна рада у співпраці із Сумською ОДА – Сумською ОВА, Концерном РРТ, ДП «Український державний центр радіочастот». Вона, зокрема, розповіла, що медіарегулятор постійно замовляє в УДЦР розрахунок нових частотних присвоєнь для Сумської області; надає дозволи на тимчасове мовлення на передавачах зі збільшеною потужністю.

Також представниця регулятора поінформувала, що:

  • у 2023 році почала роботу в тестовому режимі загальнонаціональна державна цифрова мережа МХ-7;
  • Національною радою проведено конкурс на мовлення у цій мережі;
  • на завершальній стадії знаходиться будівництво двох додаткових висотних споруд на територіях так званих «білих інформаційних плям»;
  • регуляторний орган оголосив конкурси на вільних цифрових телеканалах і радіочастотах в населених пунктах Сумської області.

Лариса Якубенко провела зустріч-консультацію з народним депутатом України Олександром Качурою, під час якої акцентувала, що для прикордонних територій, які межують з країною-агресором, потрібні окремі підходи й спеціальні державні програми задля збереження місцевих медіа. На її думку, необхідно внести зміни (або розробити окремий документ), який би спростив процедуру включення місцевих телерадіомовників і провайдерів аудіовізуальних сервісів до переліку підприємств, установ і організацій, що мають важливе значення для забезпечення потреб територіальних громад в особливий період.

Хмельницька область

Представниця Національної ради у Хмельницькій області Олена Гавінська взяла участь у програмі «Головний інформаційний ранок» на телеканалі «TV7+» (ТОВ «ТК «Проскурів»). Традиційно у день професійного свята підбивали підсумки медійного року.

Олена Гавінська, відповідаючи на запитання ведучої Альони Ковальчук, розповіла, зокрема, про:

  • початок мовлення трьох телекомпаній, введення в експлуатацію загальнонаціональної мережі МХ-7;
  • результати моніторингів мовників області;
  • збільшення кількості суб’єктів у сфері медіа.

Також обговорювали:

  • перебіг медійної реформи;
  • можливість регулювання телеграму;
  • боротьбу з фейками і дезінформацією;
  • толерантність у медіа;
  • органи співрегулювання.

Про виклики, які постають перед користувачами телеграму, Олена Гавінська говорила й під час прямого включення у програмі новин на «33 каналі» (ДП «Дитяче телевізійне агентство»).

Черкаська область

Представниця медіарегулятора у Черкаській області Надія Горбаченко на запрошення Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України взяла участь у засіданні круглого столу, присвяченого 70-річчю утворення Черкаської області «Черкащина в контексті українського державотворення». Надія Горбаченко ознайомила присутніх із історією становлення телерадіопростору Черкащини.

Чернівецька область

Представниця Національної ради у Чернівецькій області Любов Нечипорук зустрілася з головою Чернівецької ОВА Русланом Запаранюком і буковинськими медійниками. Під час зустрічі йшлося про сучасний медіапростір, його реалії та виклики.

Руслан Запаранюк акцентував, що сьогодні всі медіа об’єднані однією спільною метою – наближення перемоги України. І особливо важливо нині забезпечувати громадян об’єктивною інформацією. Із перших днів повномасштабного вторгнення рф була відчутною згуртованість буковинських медіа, наголосила Любов Нечипорук. Така єдність допомагає нашим медійникам ефективно протидіяти ворогу на інформаційному фронті.

На буковинському телеканалі «С4» Любов Нечипорук поспілкувалася з журналісткою Альвіною Абрамчук про положення Закону України «Про медіа». Говорили, зокрема, про регулювання діяльності медіа під час воєнного стану та обмеження, які передбачає Закон.

За словами представниці регуляторного органу, правовому регулюванню діяльності медіа в умовах збройної агресії присвячений цілий розділ в Законі «Про медіа». Вона наголосила, що висвітлення діяльності органів влади держави-окупанта в інформаційних та інформаційно-аналітичних програмах і матеріалах має супроводжуватися повідомленням про статус держави-окупанта.

Прямий ефір на радіостанції «Буковинська хвиля» став уже традиційним майданчиком для обговорення актуальних питань, які стосуються функціонування медіапростору Чернівецької області.

Цього разу Любов Нечипорук обговорила із радіоведучою Мариною Скінтей важливість розвитку критичного мислення і підвищення медіаграмотності громадян – як засобів протидії державі-агресору в інформаційній площині.

Чернігівська область

Представниця Національної ради в Чернігівській області Ірина Сенченко стала гостею програми «На часі». В ефірі телеканалу «Новий Чернігів» із ведучою-директоркою телеканалу Наталією Левочко говорили про прозорість, рівність і свободу, посилення інформаційного фронту в боротьбі з ворожою пропагандою й фейками, а також адаптацію до європейських норм у рамках медійної реформи. Зупинилися і на роботі місцевих медіа, зокрема, впливі війни на їх діяльність та імплементації медійного законодавства.

До професійного свята генеральну директорку телеканалу «Новий Чернігів» Наталію Левочко за особистий внесок у розбудову інформаційного простору нагороджено почесною відзнакою Кабінету Міністрів України.

З нагоди Дня працівників радіо, телебачення та звʼязку Ірина Сенченко зустрілася з колективами місцевих медіакомпаній. Проговорили виклики, які наразі постають перед медіаспільнотою, та завдання щодо протидії ворожій пропаганді. Представниця медіарегулятора вручила відзнаки Національної ради, серед яких є й почесні, працівникам компаній: кореспондентці філії суспільного мовника Дарʼї Янушкевич і відповідальному редактору радіостанції «Радіо Борзна» Владиславу Мілюкіну.

У радіопрограмі «Чернігівська хвиля» на «Суспільне Чернігів» Ірина Сенченко з ведучою Юлією Найдою напередодні професійного свята працівників радіо, телебачення та звʼязку говорили про:

  • місцеві медіа;
  • протидію ворожому мовленню на прикордонних територіях;
  • роботу медіагалузі в умовах війни.

Перейти до вмісту