Цього тижня працівники Національної ради в областях спілкувалися з онлайн-медіа, друкованими медіа, а ще тими організаціями, які дотичні до забезпечення населення медіапродуктом. Про медійне законодавство і специфіку роботи у цій сфері спілкувалися зі студентами. Думками про вплив дезінформації на свідомість громадян поділився захисник України Олександр Паращук. Про події в регіонах за участі наших представників розповідаємо у дайджесті регіональних новин.
Волинська область
Представниця Національної ради у Волинській області Лілія Бойко 8 листопада спілкувалася з представниками онлайн-медіа Волинської області. Вони обговорили ті статті Законів України «Про медіа» і «Про рекламу», які стосуються їх діяльності і правил розміщення реклами. Зокрема, йшлося про:

- порядок реєстрації суб’єктів у сфері онлайн-медіа;
- маркування реклами в онлайні;
- механізм реалізації права на відповідь і спростування тощо.
Вінницька область
Представник Національної ради у Вінницькій області Вадим Мазурик взяв участь у нараді редакторів друкованих медіа з керівництвом Вінницької дирекції АТ «Укрпошта». Важлива розмова, адже від взаємин по горизонталі «друковане медіа – поштове відділення» залежить дуже багато: чи відбудеться передплатна кампанія, скільки буде коштувати газета абоненту і чи взагалі її доставлять.

6 листопада Вадим Мазурик вручив Почесну грамоту Національної ради одному з найвідоміших вінницьких тележурналістів, автору численних програм, чудовому інтерв’юеру, нині бійцю 120-ї бригади ТРО Володимиру Грицику, який практично з перших днів навали став на захист Вітчизни.

Чернівецька область
У рамках проєкту «Життя з присмаком війни» представниця Національної ради у Чернівецькій області Любов Нечипорук поспілкувалися з військовослужбовцем, добровольцем підрозділу «Вовки Да Вінчі» Олександром Паращуком. За круглим столом також були заступниця директора Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки імені Михайла Івасюка Марія Довгань, директор телеканалу «tva» Вадим Пелех, інспектор відділу протидії кіберзлочинам у Чернівецькій області Тарас Мочернюк, доцентка Чернівецького торгово-економічного інституту КНТЕУ Тетяна Незвищук-Когут.

- Під час діалогу йшлося про протидію державі-агресору в інформаційному полі, необхідність приділення пильної уваги прикордонним територіям. Адже саме там, за словами Олександра Паращука, особливо відчутний вплив дезінформації на свідомість громадян. Важливо забезпечити можливість отримання об’єктивної інформації, навчити мешканців прикордонних територій медіагігієні, боротися з дезінформаційними вкидами ворога.
- Також Олександр Паращук наголосив, що нашим бійцям на передовій надзвичайно потрібне підкріплення. Тож медіа і державі, на його переконання, у співпраці варто зосередити зусилля на інформаційній кампанії з мотивації чоловіків призовного віку вступати до лав Збройних сил України і ставати на захист нашої держави.
Обласна універсальна наукова бібліотека постійно провадить роз’яснювальні кампанії, круглі столи, освітні конференції, щоб формувати в громадян різного віку патріотичні переконання.
Любов Нечипорук підкреслила, що такий захід вкрай важливий, адже саме в діалозі, в об’єднанні зусиль медіа, військових, освітян та всіх представників громадянського суспільства вдасться віднайти і зреалізувати дієві механізми, щоб перемогти ворога і на полі бою, і на інформаційному фронті.
На запрошення кафедри журналістики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Любов Нечипорук розповіла студентам кафедри про положення Закону України «Про медіа», повноваження Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та структуру медіапростору Чернівецької області.

- Студенти цікавилися кількістю суб’єктів медіа, які провадять діяльність у Чернівецькій області, чи достатнім є покриття сигналом мовників, якою мірою оновлене медійне законодавство відповідає європейським стандартам, які санкції можуть бути застосовані до суб’єктів медіа в разі порушення ними вимог закону.
- Любов Нечипорук під час лекції презентувала результати моніторингу дотримання мовних квот в ефірі буковинських телеканалів і радіостанцій, детально розповіла про положення законодавства щодо мови у сфері аудіовізуальних медіа.
- Лінійні аудіовізуальні медіа Чернівецької області забезпечують 100% наповнення ефіру державою мовою. Лише у телеканалу «tva» – 98,47%, оскільки він транслює передачі для румуномовної національної меншини. Обсяг пісень українською мовою в ефірі лінійних аудіальних медіа становить 62%.

На телеканалі «tva» представниця Національної ради у Чернівецькій області поспілкувалася з ведучим Вадимом Пелехом про роботу суб’єктів медіа Чернівецької області під час воєнного стану, особливості і тенденції медіапростору регіону.
- Нещодавно розпочала цілодобове мовлення радіостанція «На своїй хвилі» в місті Новодністровськ. Щоби незабаром вийти до етеру в Кельменцях, працює іще одна місцева радіостанція. Тож радіомережа прикордонних територій області розширюється, а отже, поліпшується забезпечення інформаційних потреб буковинців.