Національна рада: Регіональний вимір – про наші новини в областях

16.06.2023

Закон України «Про медіа» – на порядку денному багатьох медійників. Його вивчають і про нього говорять на різних заходах за участі представників Національної ради в областях. Передаємо нагороди місцевим мовникам від Національної ради до їх професійного свята – Дня журналіста. Про останні новини з регіонів – у нашому дайджесті з областей.

Волинська область

Представниця Національної ради у Волинській області Лілія Бойко провела 14 червня онлайн-зустріч із керівниками друкованих медіа, які працюють в області.

  • Вона роз’яснила головні аспекти Закону України «Про медіа», які їх стосуються, — порядок реєстрації, відповідальність і обмеження для цих суб’єктів, зберігання друкованих примірників видань, надсилання електронної форми (за наявності) кожного випуску друкованого медіа, механізм реалізації права на відповідь і спростування, вимоги до вихідних даних.
  • Керівники друкованих медіа мали можливість попрацювати з представницею медіарегулятора у форматі запитань та відповідей.

Івано-Франківська область

Представник Національної ради в Івано-Франківській області Ігор Маслов у рамках програми Івано-Франківського обласного центру перепідготовки і підвищення кваліфікації прочитав лекцію для державних службовців на тему «Інформаційна безпека».

  • Він розповів про базові поняття інформаційної безпеки, а також про види і технології маніпуляцій в онлайн-медіа, на телебаченні, радіо та у соціальних мережах.
  • Також ознайомив учасників програми з основними положеннями Закону України «Про медіа», зокрема з питаннями спільного регулювання та визначення вимог до поширення інформації, які будуть зафіксовані в кодексах між медіаіндустрією і регулятором.

Полтавська область

Представниця Національної ради в Полтавській області Лілія Миронович взяла участь в урочистих заходах до Дня журналіста. Почесними грамотами Національної ради було відзначено директора ТОВ «ТРК «Інформаційно-рекламне телебачення – Полтава» Ігоря Кужика і редакторку програм ТОВ «Телерадіокомпанія «Пріоритет» Ольгу Прядко. Також відзнаки Національної ради отримали журналісти філії АТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА» Наталя Шарай, Олексій Липоватий, Олександр Бобошко та Ігор Ізотов.

Чернівецька область

Як підтримати друковані медіа – шляхи вирішення цього питання шукали під час спільної наради, у якій взяли участь представниця Національної ради у Чернівецькій області Любов Нечипорук, голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко, редактори буковинських часописів.

  • Говорили про потребу віднайти інструменти та засоби підтримки, щоб забезпечити подальше функціонування часописів. Було сформовано пропозиції щодо подальшого розгляду і опрацювання можливості регіональної фінансової підтримки місцевих друкованих медіа Чернівецької області, а також залучення до цього процесу територіальних громад.

Закон «Про медіа» – потужна зброя у протидії державі-агресору на інформаційному фронті – таким був лейтмотив виступу Любові Нечипорук на телеканалі «tva». Вона розповіла глядачам про особливості правового регулювання діяльності медіа в умовах збройної агресії, створення органів співрегулювання, захист дітей від шкідливої інформації, контентні обмеження, що діють для всіх видів медіа.

Представниця медіарегулятора вручила Грамоти Національної ради «за особистий внесок у боротьбу проти військової агресії ворога та з нагоди професійного свята – Дня журналіста України –  авторові і ведучому програм телеканалу «tva», головному редакторові сайту molbuk.ua Миколі Кобилюку (сьогодні служить у лавах ЗСУ) і головному редакторові ТОВ «МТРК «Чернівці», телеканалу «С4», Петрові Гайдущаку (пішов на фронт боронити незалежність України з першого дня повномасштабного вторгнення).

Чернігівська область

На зустрічі представниці Національної ради у Чернігівській області Ірини Сенченко з керівниками і головними редакторами місцевих чернігівських телеканалів «Новий Чернігів» та «Дитинець» обговорювали питання впровадження Закону України «Про медіа».

  • Йшлося про програмну концепцію мовлення; вимоги до ефіру, національного та європейського продукту; обов’язкову частку програм державною мовою, універсальний медіасервіс тощо.
  • Творчим колективами телеканалів вручила відзнаки Національної ради з нагоди професійного свята – Дня журналіста.

У форматі zoom-зустрічі зустрілися з керівниками друкованих медіа. Зупинилися на головних аспектах медійного закону: порядок реєстрації, відповідальність і обмеження для суб’єктів медіа тощо.

  • Своїм досвідом з учасниками поділилася головна редакторка і засновниця газети «Весть» Ольга Макуха. Її видання одне з перших зареєструвалося в Національній раді як друковане медіа.
  • Докладніше поговорили з військовими про те, як інформувати під час війни і взагалі говорити про військових. Зокрема – що публікувати, як і чого краще не повідомляти. Звернули увагу медійників на необхідність мати прескарту, щоб співпрацювати з військовими, пояснили як і де її отримати.

Разом із директоркою комунальної радіоорганізації «Борзна ФМ» Іриною Плющ розбирали, як комунальному медіа перетворитися у публічне. Ірина Сенченко вручила пані Ірині Почесну Грамоту Національної ради за мужність та відданість професії попри всі виклики війни.

  • Вона мужньо тримала ефір всю фазу активних бойових дій! Цілодобово інформувала людей про небезпеку, ворожу техніку на дорогах, була зі слухачем постійно, щоб навіть в укриттях люди розуміли, що відбувається. Сьогодні є потреба в кадрах, тож творчих і активних чекають на радіостанції.

Ірина Сенченко обговорила робочі питання з менеджером місцевої філії Суспільного. Він поінформував про розвиток філії з тих пір, як її відвідала голова Національної ради Ольга Герасим’юк у січні цього року.

  • Чернігівський хаб Суспільного активно готується до запуску. Тут працюватиме центр виробництва, бюро будуть у сусідніх регіонах і гіперлокальна мережа журналістів – у громадах. Тож все, що було лише в планах у січні, сьогодні вже активно будується, щоб запустити регіональний марафон.

Перейти до вмісту