Національна рада: Регіональний вимір – про наші новини в областях

25.08.2023

Чим жив медійний простір у регіонах цього тижня – у нашому тижневому дайджесті.

Вінницька область

23 серпня представник Національної ради у Вінницькій області Вадим Мазурик вручив грамоту Національної ради редакторці Мурованокуриловецької редакції ефірного радіомовлення Валентині Добровольській. Таким чином Національна рада відзначила високий професіоналізм пані Валентини, її організаторські здібності та самовіддану працю з розбудови медіа рідної громади.

Волинська область

Представниця регулятора у Волинській області Лілія Бойко мала нагоду зустрітися й познайомитися з представницею Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області Юлією Спас.

Обговорили підписаний Меморандум про співпрацю; заходи щодо оперативного реагування на поширення в медіа дискримінаційних і ворожих висловлювань на основі етнічного й соціального походження громадян; відповідальність суб’єктів медіа за неправомірне висвітлення теми дітей тощо.

4 серпня Лілія Бойко привітала з Днем Незалежності України ведучого телеканалу «Конкурент» Дмитра Ураєва, якого Національна рада відзначила Грамотою. Дмитро зараз захищає на фронті Україну, тому спілкування відбулося онлайн. Представниця медіарегулятора подякувала йому за мужність і побажала скорішої перемоги над ворогом.

18 серпня представниця регулятора взяла участь у роботі координаційної ради органів місцевого самоврядування при голові Волинської обласної ради. Вона розповіла очільникам територіальних громад про новели Закону «Про медіа», а також про розвиток цифрової багатоканальної мережі МХ-7 у регіоні.

Івано-Франківська область

Представник Національної ради в Івано-Франківській області Ігор Маслов взяв участь у 30-хвилинному прямому ефірі місцевої радіостанції «РАІ», яка нещодавно відкрила нову радіостудію в обласному центрі.

В ефірі було обговорено багато питань:

 • впровадження Закону «Про медіа»,
 • процес реєстрації онлайн-медіа та друкованих медіа на Прикарпатті,
 • забезпечення гендерної рівності в ефірі місцевих медіа,
 • протидію інформаційному впливу країни-агресора,
 • оголошені в області конкурси на вільні канали в локальних мультиплексах та на вільні ФМ-частоти,
 • адаптацію прикарпатських медіа до роботи під час дії воєнного стану та їх важливу роль в інформаційній безпеці регіону.

Миколаївська область

Зустріч з місцевими медіа провів представник регулятора у Миколаївській області Сергій Бондур. Він ознайомив присутніх з новелами Закону «Про медіа», уточнив особливості реєстрації онлайн-медіа, друкованих медіа та телемовників, а також з нюансами, які варто врахувати при подачі документів на реєстрацію, відповів на запитання щодо процесу реєстрації.

Полтавська область

18 серпня представниця Національної ради у Полтавській області Лілія Миронович виступила перед медійниками краю. Темою заходу була реєстрація медіа згідно із Законом України «Про медіа».

Представниця регулятора розповіла про новації Закону, порядок реєстрації для різних видів медіа, а також відповіла на численні запитання аудиторії, зокрема:

 • Навіщо потрібний Закон?
 • Які юридичні нюанси Закону?
 • Як відбувається процес реєстрації, як правильно подати документи?
 • У яких випадках можуть відмовити медіа у реєстрації?
 • Яка відповідальність та статус медіа, що не зареєструвалися?

Сумська область

Представниця регулятора у Сумській області Лариса Якубенко під час робочої поїздки в Охтирку провела круглий стіл із представниками медіа, органів місцевого самоврядування та місцевої влади Охтирського району. У зустрічі взяли участь голова Сумської обласної організації НСЖУ Володимир Садівничий, керівники місцевих телерадіоорганізацій КП «ТРК «Охтирка», КП ТМР «ТРК «Тростянець», ТРК «Пульсар-РТБ», ТРК «ТВК» у формі ПП, газети «Ворскла», а також посадові особи, які опікуються питаннями зв’язків з громадськістю та медіа.

Представниця медіарегулятора розповіла учасникам про:

 • результати моніторингу інформаційного простору Охтирського району, проведеного у співпраці з територіальними громадами та Охтирською військовою адміністрацією;
 • заходи, які реалізує Національна рада для розбудови інформаційного простору сумського прикордоння;
 • поновлення мовлення телеканалу «ПЕРШИЙ» в аналоговому форматі на встановленому на вежі КРРТ у Тростянці передавачі;
 • початок мовлення «ПУЛЬСАР-РТБ» у цифровому форматі в локальному мультиплексі;
 • отримані регулятором попередні висновки ДП «УДЦР» щодо можливості збільшення потужності радіопередавачів в Охтирці та Тростянці;
 • готовність місцевої радіостанції «ТВК» розпочати мовлення на передавачі зі збільшеною потужністю.

Лариса Якубенко і Володимир Садівничий вручили директорці КП «ТРК «Охтирка» Світлані Терешковій грамоту Верховної Ради, Почесну Грамоту Національної ради – кореспондентці КП Тростянецької міської ради «ТРК «Тростянець» та Почесну грамоту Секретаріату НCЖУ директорці КП Тростянецької міської ради «ТРК «Тростянець» Олені Смілянській.

Чернівецька область

Представниця Національної ради у Чернівецькій області Любов Нечипорук обговорила з головою Чернівецької обласної ради Олексієм Бойком напрямки, механізми та результати співпраці регіонального офісу регулятора та представницької влади Буковини:

 • розширення FM-мережі, збільшення покриття цифровим телебаченням, підтримку друкованих медіа;
 • важливі зрушення у розвитку телебачення DVB-T2: в тестовому режимі запрацював новостворений мультиплекс МХ-7, в якому нині транслюється 9 телеканалів;
 • оголошення конкурсу на мовлення з використанням радіочастотного спектра у багатоканальній електронній комунікаційній мережі МХ-5;
 • потребу збільшення кількості передавачів, а також встановлення мікроретрансляторів для поліпшення покриття Буковини багатоканальним телесигналом.

Олексій Бойко запевнив, що обласна рада підтримує необхідність спільної з представництвом Національної ради роботи в напрямку розширення медійної мапи краю.

У День незалежності України Любов Нечипорук поспілкувалася в прямому етері радіо «Буковинська хвиля» про розвиток медійного простору області та про важливість його розбудови у час повномасштабної війни.

Представниця регулятора привітала слухачів радіостанції та всіх буковинців з Днем Незалежності України, подякувала всім захисникам та захисницям, які боронять нашу державу на передовій, волонтерам, які підтримують військових та впевнено тримають тил, буковинським медійникам, які надійно боронять інформаційний фронт.