Національна рада: про наші новини із регіонів

14.06.2024

Про стандарти журналістики у цифрову добу та воєнні часи, результати моніторингу медіа, обговорення технічних аспектів мовлення і процесу реформування комунальних медіа, спілкування з медійниками на актуальні для них теми, участь у презентації документальної книги про воєнні злочини рф, знайомство з досвідом Королівства Бельгія у регулюванні та саморегулюванні медіа – про ці та інші події цього тижня за участі представників Національної ради розповідаємо у нашому щотижневому регіональному дайджесті.

Вінницька область

У студіях двох вінницьких телеканалів – «ВІТА» та ТРК «Вінниччина» – поспілкувався представник регулятора у Вінницькій області Вадим Мазурик на тему сучасної журналістики у цифрову добу та часи війни.

Зокрема, обговорили:

  • стандарти журналістики у період боротьби нації за свою свободу і майбутнє;
  •  зміни в інформаційному полі Вінниччини в процесі впровадження нового медійного законодавства;
  • майбутнє української журналістики у світлі вибору молодими людьми цієї професії.

Волинська область

Представниця Національної ради у Волинській області Лілія Бойко провела зустріч із директором ковельського ПП «Студія -7» («Радіо Світязь») Сергієм Семереєм і технічним директором Петром Семереєм.

Під час зустрічі детально розглянули законодавчу базу, зокрема положення Законів України «Про медіа» і «Про рекламу». Обговорили питання дотримання законодавства, регулювання рекламної діяльності, права й обов’язки суб’єкта у сфері медіа. Також зосередили увагу на технічних аспектах запуску мовлення на новій частоті та можливостях розширення радіомережі в регіоні.

Результати зустрічі показали, що ПП «Студія -7» готове до відповідальної й активної діяльності у сфері місцевого і регіонального мовлення. Компанія серйозно ставиться до дотримання законодавства, що регулює медіа та рекламну діяльність, а також має амбітні плани щодо технічного розвитку й розширення своєї присутності в регіоні.

На засіданні Національної ради 13 червня компанія стала переможцем у конкурсі на розвиток місцевого і регіонального мовлення на частоті 98,1 МГц у м. Нововолинську. 

Івано-Франківська область

11 червня представник медіарегулятора в Івано-Франківській області Ігор Маслов провів робочу зустріч із міським головою Івано-Франківська Русланом Марцінківим, директоркою департаменту правової політики міськвиконкому Надією Кедик, директоркою Івано-Франківського міського комунального підприємства телерадіокомпанія «Вежа» Оленою Третяк і генеральним директором телерадіокомпанії Тарасом Зенем.

Під час зустрічі обговорили:

  • стан медіапростору обласного центру;
  • впровадження Закону України «Про медіа»;
  • основні положення Типового статуту суб’єкта у сфері місцевих публічних аудіовізуальних медіа та Типового трудового контракту із керівником суб’єкта у сфері місцевих публічних аудіовізуальних медіа;
  • процес реформування міської комунальної ТРО в місцеве публічне аудіовізуальне медіа та визначили перші кроки цього процесу.

Рівненська область

Про результати тижневого моніторингу телерадіокомпанії «Ритм», зокрема, дотримання мовних квот, гендерних позицій, рекламного законодавства та умов ліцензії, йшлося під час зустрічі представниці Національної ради у Рівненській області Лілії Гринюк із директоркою телерадіокомпанії «Ритм» Зоряною Верницькою і головним редактором телеканалу Сергієм Мінічем.

Також поспілкувалися на важливі теми, які сьогодні актуальні для медійників Рівненщини.

Хмельницька область

Представниця медіарегулятора у Хмельницькій області Олена Гавінська, яка є учасницею Міжнародної тренінгової програми «Media Development and Democratic MediaRegulation in a New Digital Era» («Розвиток медіа та демократичне медіарегулювання у нову цифрову еру»), разом із іншими учасниками програми від України, Вірменії та Молдови вивчала досвід Королівства Бельгія у регулюванні та саморегулюванні медіа.

Зокрема, знайомилися з роботою Вищої аудіовізуальної ради Le Conseil supérieur de l’audiovisuel (CSA), яка відповідає за регулювання аудіовізуального сектору у Валлонському та Брюссельському столичному регіонах. Досвідом здійснення саморегулювання медіа у франко- та німецькомовних регіонах Бельгії, а також взаємодії органу саморегулювання з медіарегулятором CSA з гостями ділилася голова Ради етичної журналістики Le Conseil de déontologie journalistique (CDJ) Muriel Hanot.

Значну увагу під час навчального візиту до Брюсселю приділили боротьбі з дезінформацією, зовнішніми втручаннями та інформаційними маніпуляціями. Учасники програми знайомилися, зокрема, з досвідом роботи у цих напрямах Європарламенту, EDMO hub BELUX та суспільного мовника VRT.

Чернігівська область

У хабі Інституту масової інформації пройшла зустріч медійників Чернігівщини з нагоди Дня журналіста. Говорили про актуальні на сьогодні для журналістів теми. Порушували питання фінансування, загального стану медіапростору та настрою в суспільстві, а також потреб медійників. Окрім того, зупинилися на питаннях захисту прав і свобод журналістів, їх підтримки та розвитку.

Ірина Сенченко як представниця медіарегулятора в Чернігівській області зосередила увагу медійників на процесі реєстрації та загальному стані мовлення в регіоні. Станом на початок червня цього року, за рік дії медійної реформи – на Чернігівщині налічується 45 зареєстрованих субʼєктів у сфері медіа. Із них – 62 видання та 5 онлайн-медіа. Процес реєстрації триває.

Окремим питанням обговорили тему покриття сигналом Чернігівської області.

Ірина Сенченко зустрілася з проректоркою з наукової роботи Національного університету «Чернігівська політехніка», докторкою економічних наук, професоркою та заслуженою економісткою України Вікторією Маргасовою. Обговорили можливі спільні проєкти навчального закладу та медіарегулятора й подальшу співпрацю.

Університет є субʼєктом у сфері друкованих медіа, видає три наукові видання. Нещодавно представниця проводила зустріч та консультувала фахівців видавничого відділу університету щодо дотримання норм медійного законодавства.

Також представниця Національної ради долучилася до презентації документальної книги «Серед мрій і реальності: Історії, що формують націю» чернігівського журналіста й медійника Павла Солодовника. Це вже третя книга автора, в якій зібрані свідчення про воєнні злочини рф на Чернігівщині. Також учасники мали змогу переглянути документальну стрічку про події лютого-березня 2022 року в Чернігові, коли місто було під постійними обстрілами у блокаді.

Другу книгу автора «Боротьба нескорених: хроніка війни і злочини російських окупантів на Чернігівщині» (англомовна версія) уже передано до штаб-квартири Міжнародного кримінального суду в Гаазі як один із перших доказів російської агресії проти України.


Перейти до вмісту