Якими можуть бути дієві методи боротьби з дезінформацією і як з нею справляються на прикордонній Чернігівщині, розповіла під час круглого столу представниця в області Ірина Сенченко. А про особливості покриття радіосигналом Прикарпаття спілкувався із журналістами представник Національної ради на Івано-Франківщині Ігор Маслов. Ділимося новинами від представників Національної ради в областях.
Івано-Франківська область
3 липня представник регулятора в Івано-Франківській області Ігор Маслов в ефірі Івано-Франківського міського комунального підприємства телерадіокомпанія «Вежа» (позивні «Радіо «Вежа») поспілкувався з ведучими радіостанції. Він пояснив, як і для чого має відбутися перетворення комунальних медіа в місцеві публічні аудіовізуальні медіа. Також розповів про особливості покриття Прикарпаття радіосигналом і те, як місцеві телевізійні медіа дотримуються гендерного балансу.
Також він нагадав, що 17 липня цього року має збільшитися відсоток української мови на телебаченні. Така норма Закону «Про медіа» – пункт 7 частини восьмої статті 40 – набуває чинності і стає обов’язковим для виконання.
Чернігівська область
Представниця Національної ради у Чернігівській області Ірина Сенченко взяла участь у міжсекторальному круглому столі з питань протидії дезінформації, що 3 лютого відбувся у Києві. Захід зібрав експертів і ключових гравців медіасфери для обговорення актуальних проблем галузі, що стосуються поширення російської пропаганди та дезінформації і протидії їй.
У рамках сесії «Медіа у боротьбі з дезінформацією. Регіональний аспект» Ірина Сенченко поділилася досвідом діяльності медіа Чернігівщини. Серед викликів, з якими стикаються місцеві медіа, – гостра потреба в кадрах, проблеми фінансування й безпеки журналістів. Попри наявні труднощі можна відзначити і вагомі успіхи місцевих медійників. Зокрема, телеканал «Новий Чернігів» здобув перемогу у проєкті боротьби з дезінформацією «Анатомія брехні» від Національної асоціації медіа. А на телеканалі «Дитинець» регулярно транслюється просвітницький цикл Оксани Мороз «Як не стати овочем».
Ірина Сенченко розповіла про роботу команди CheLine.com.ua на чолі з Павлом Солодовником. У співпраці з правоохоронними органами і військовими вони зафіксували воєнні злочини російської армії на Чернігівщині. Ці матеріали документалістики вже зареєстровані в Гаазі і слугують офіційним доказом російського терору.
Представниця Національної ради наголосила на критичній важливості збереження та підтримки місцевих медіа. «Будь-який інформаційний вакуум рано чи пізно заповниться контентом. Надважливо, аби це був український контент», – підкреслила вона.
Круглий стіл став важливим майданчиком для обміну досвідом і пошуку шляхів подолання викликів, що стоять перед українськими медіа в умовах війни та інформаційних загроз.