Коментарі про посилення вимог щодо використання державної мови у друкованих медіа та на телебаченні, роз’яснення правил розміщення соціальної реклами в ефірах, спілкування з майбутніми журналістами, обговорення проблем і медійних перспектив громади, вручення відзнак Національної ради – про ці та інші події за участі наших регіональних представників читайте далі.
Вінницька область
Із робочою поїздкою представник медіарегулятора у Вінницькій області Вадим Мазурик відвідав Барську громаду.
Він провів нараду в редакції газети «Подільський край», яку очолює досвідчена і професійна редакторка Тамара Шаворська. Обговорили реалії, зупинились на проблемах, окреслили перспективи.
Також Вадим Мазурик зустрівся з Барським міським головою Володимиром Саволюком. У розмові з керівником місцевого радіомовлення Ігорем Лозінським акцентували увагу на реформуванні комунального радіо «Бар FM» у публічне аудіовізуальне медіа. Також із присутніми на зустрічі керівниками інтернет-провайдера HomeNet обговорили медійні перспективи Барської громади.
Окрім того, представник медіарегулятора зустрівся з керівником КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» Петром Савчуком. Віднедавна цей комунальний заклад є суб’єктом Національної ради у сфері друкованих медіа. Вадим Мазурик поспілкувався з майбутніми журналістами, яких готує коледж.
Івано-Франківська область
26 червня представник Національної ради в Івано-Франківській області Ігор Маслов надав коментар для новинного сюжету ТОВ «ТРК «РАІ» (м. Бурштин Івано-Франківської області) щодо імплементації Закону України «Про медіа» та збільшення присутності української мови на телебаченні з 17 липня 2024 року. Ця норма передбачена пунктом 7 частини восьмої статті 40 Закону України «Про медіа».
Говорили про те, що використання недержавної мови в ефірах допускається лише у вжитих учасниками програм сталих виразах, коротких фразах чи окремих словах (крім ведучих програм), якщо загальна тривалість таких реплік не перевищує 10 відсотків тривалості програми. Під час трансляції програм у записі усі виступи, інтерв’ю, коментарі, пояснення, запитання, окремі репліки недержавною мовою мають бути перекладені, дубльовані або озвучені українською мовою.
Черкаська область
Представниця Національної ради у Черкаській області Надія Горбаченко вручила грамоту Національної ради найстаршому працюючому журналісту Черкащини Василю Івановичу Марченку.
За його публікаціями можна простежити всю історію розвитку аграрної Черкащини впродовж п’яти десятків років. Журналістську діяльність розпочав у 1966 році літпрацівником Шполянської районної газети «Шполянські вісті». У редакції Черкаської обласної громадсько-політичної газети «Нова доба» пройшов шлях від кореспондента до заступника головного редактора. В редакції обласної газети «Черкаський край» працює з 2013 року.
Із 2014 року журналіст і волонтер Василь Марченко спільно з волонтерськими організаціями виїжджає на схід нашої країни, готує репортажі з прифронтових територій, розповідає про настрій і побут захисників, велику підтримку волонтерів Черкащини, розповсюджує серед українських воїнів друковані видання. Дочка Василя Марченка, Ярослава Зоряна, служить у ЗСУ воєнним кореспондентом.
Чернігівська область
Цього тижня Ірина Сенченко, представниця медіарегулятора у Чернігівській області, зустрілася з військовими чернігівської бригади. Під час зустрічі надала роз’яснення щодо вимог до соціальної реклами, правил розміщення такої реклами в ефірах, процедури надання висновку Національною радою. Військові готують соціальні матеріали, щоби розповісти про важливість рекрутингу до лав ЗСУ.
Військові подякували представниці Національної ради за співпрацю, Ірина Сенченко своєю чергою їм – за захист нашої країни.