Національна рада працює над вдосконаленням доступу до інформації людей з особливими потребами

05.10.2012

Національна рада на засіданні 3 жовтня розглянула та погодила два регуляторні акти, що спрямовані на поліпшення забезпечення доступу до інформації людей з особливими потребами.

Зокрема, погоджено проект Закону України „Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення доступу осіб з вадами слуху до інформації» та проект постанови Кабінету Міністрів України „Деякі питання забезпечення субтитрування та перекладу на жестову мову офіційних повідомлень, кіно-, відеофільмів, передач і програм”.

Голова Національної ради Володимир Манжосов під час обговорення питання на засіданні повідомив, що регуляторний орган розглядає ці проекти повторно. Першого разу до них були зауваження і пропозиції, які розробники цих проектів повністю врахували. Приміром, законом передбачено, що в мовленні телерадіоорганізації усіх форм власності обов’язково мають бути забезпечені права осіб із вадами слуху не менше ніж 5% у загальному обсязі мовлення.

Як уточнила заступник голови Національної ради Лариса Мудрак під час брифінгу, ці документи стосуються тільки забезпечення прав людей з вадами слуху. Натомість регуляторний орган уже розробив програму, в якій мають бути враховані також і потреби щодо доступу до інформації людей з вадами зору.

«Такий проект державної цільової програми розроблений нами і переданий до Державного комітету телебачення і радіомовлення України, оскільки Національна рада не має повноважень законодавчої ініціативи і не належить до органів виконавчої влади. Тому цей проект опрацьований Держкомтелерадіо і, за нашою інформацією, вже переданий до Кабінету Міністрів на затвердження», – сказала вона.

Заступник голови Національної ради уточнила, що ця державна цільова програма може бути реалізована 2014 року. «У ній передбачене поступове відсоткове нарощення мовлення для забезпечення прав людей з особливими потребами. Для державних телерадіоорганізацій – від 5 до 15 відсотків, для недержавних – від 5 до 10 відсотків загального обсягу мовлення. Цей підхід пропонується Європейською конвенцією про транскордонне телебачення і нормами європейського законодавства, – підсумувала Лариса Мудрак. – Ми сподіваємося, що вони будуть запроваджені і в Україні».


Перейти до вмісту