Національна рада оголошує про проведення рейтингового голосування для створення робочих груп трьох органів співрегулювання

29.11.2023

Медіарегулятор проведе процедуру рейтингового голосування для створення робочих груп трьох органів спільного регулювання в аудіовізуальній, аудіальній сферах і сфері онлайн-медіа. Заходи відбудуться 7, 8 і 12 грудня відповідно.

Органи спільного регулювання згідно із частиною першою статті 93 Закону України «Про медіа» утворюються ліцензіатами, реєстрантами, їх громадськими об’єднаннями та об’єднаннями підприємств. Організацію проведення рейтингового голосування для обрання робочих груп, які мають розробити проєкти статутів органів співрегулювання та організувати і провести установчі загальні збори для кожної медіасфери окремо, законодавством покладено на Національну раду.

Робочі групи створюються у складі 12 осіб. У разі висунення до складу робочої групи 12-ти або менше осіб рейтингове голосування не проводиться і робоча група створюється у складі всіх висунутих кандидатур за винятком тих, заяви яких були відхилені.

Таким чином, медіарегулятор повідомить кожного суб’єкта медіа, який висунув кандидатуру свого представника для участі в робочій групі, про дату, час і місце проведення рейтингового голосування.

Голосування для формування складу робочих груп у сферах аудіовізуальних та аудіальних медіа-сервісів згідно із абзацом другим частини четвертої статті 93 Закону України «Про медіа» проводиться виключно серед кандидатів від суб’єктів у сфері медіа (ліцензіатів або реєстрантів).

Особи, делеговані об’єднаннями підприємств, допускаються до голосування для формування складу робочої групи, проте вони не можуть бути обрані до неї, такі особи не включаються до бюлетенів як кандидати на участь у робочій групі.

Загалом до Національної ради, як повідомлялося раніше, надійшло 120 заяв: аудіовізуальна сфера – 58, аудіальна сфера – 47, онлайн-медіа – 15.

Ініціатив щодо створення робочих груп у сфері друкованих медіа та у сфері платформ спільного доступу до відео поки що не надходило.

П’ять  із поданих заяв – відхилені у зв’язку з порушенням вимог частини третьої статті 93 Закону України «Про медіа». Три з них були подані із порушенням терміну, дві заяви надійшли від незареєстрованих у визначеному порядку онлайн-медіа.

Національна рада звертає увагу суб’єктів у сфері медіа на те, що будь-яке медіа, незалежно від того є його представник у робочій групі чи нема,  зможе увійти в орган спільного регулювання після його створення та реєстрації, подавши заяву в порядку, передбаченому Законом України «Про медіа».

Також суб’єкти медіа, представники яких увійдуть у робочу групу, стануть засновниками органу співрегулювання. Це означає, що вони під час реєстрації органу спільного регулювання повинні подати заяву про державну реєстрацію створення юридичної особи, примірник оригіналу (нотаріально засвідчену копію) рішення засновників, протокол установчих зборів, список учасників, структуру власності за формою та змістом, визначеними відповідно до законодавства та інші документи визначені Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».

Із переліком поданих заяв у робочі групи можна ознайомитися за посиланням.